Zdroje: magazindoma.cz, www.homeincube.cz

Jak pěstovat okurky?

Pěstujete také okurky? Máte zkušenosti s roubovanými? Zajímá vás, jak vypadá pěstování této oblíbené zeleniny od začátku do konce? Obsáhlé a pěkně zpracované video, které pro vás autorka ze Zahrady pro radost točila celý rok je určitě dobré shlédnout, už jen pro radost z toho, jak krásně jí ty okurky rostou. Navíc se však dozvíte spoustu zajímavých informací, které se vám můžou hodit.

Zdroj: Youtube

Zaštipování okurek

Zaštipování okurek je velké téma a nutno dodat, že je tato disciplína o něco komplikovanější než u rajčat. Také u okurek se vyštipují zálistky, což jsou „nadbytečné“ listy, které rostlina nepotřebuje, zbytečně ji vysilují a zabírají také místo. Zaštipování se doporučuje, ale určitě se můžete setkat s tím, že zahrádkáři a zkušení pěstitelé mají na zaštipování různé názory a vzájemně se jejich doporučení liší a odporují si.

Rozdíly v zaštipování také plynou z rozdílných podmínek v pěstování okurek, ale také se liší podle druhů. Okurky nakladačky není třeba zaštipovat, u hadovek je to naopak nutností.

Dalším kritériem, podle kterého se budete rozhodovat, jak zaštipovat, je prostor, který máte. Pěstujete-li na malém prostoru, budete to chtít vyštipovat hodně a ponechat pouze hlavní stonek. Pokud máte místa víc nebo pěstujete na roubu, zaštípnete jen například každý třetí výhon vyrůstající v paždí listů.


Anabellka zpracovala také příspěvek jen o vyštipování, kde vám popíše důvody, proč takto přistupuje k rostlinám, ale také vám názorně ukáže, jak na to.

Zdroj: Youtube

Kromě zaštipování nebo odstranění celého zálistku je vhodné zbavovat při sklizni jednotlivých okurek rostlinu také listů, stejně tak, jako jste to viděli v prvním příspěvku.

Související články