obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Slevy zahradní techniky začínají: jak nenaletět?

S koncem zahradní sezóny na nás začínají prodejci útočit nejrůznějšími cenovými nabídkami. Zahradní technika tak může dostat lákavou cenovku. Avšak ne všechny nabídky jsou poctivé.

Největší prodejní akce právě začínají. Pokud si toužíme pořídit například sekačku, zahradní traktor nebo motorovou pilu, je na takový nákup ideální čas. Zboží často dostaneme s výraznější slevou. Ale nemusí tomu tak být vždycky.

Při výběru sekačky věnujte extremní pozornost dostupnosti náhradních dílů Při výběru sekačky věnujte extremní pozornost dostupnosti náhradních dílů Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vyhledávače pomohou

Velmi důležité je umět porovnávat a sledovat ceny. S tím nám pomohou internetové vyhledávače zboží. Zobrazují kromě technických parametrů i další data, např. vývoj cen v posledních měsících. Nepoctiví prodejci v obrovských reklamních kampaních inzerují slevy například 50 nebo 70 %, přičemž tento údaj není pravdivý. Distributor strojů se tak snaží pouze nalákat zákazníka. Porovnáním s předchozími cenami snadno zjistíte, že před slevou bylo zboží dokonce levnější. Pro účel slevy je pak tzv. škrtací cena navýšena takovým způsobem, aby snížení ceny odpovídalo inzerované akci. 

Kvalitní traktor je zárukou pohodlné práce v zahradě Kvalitní traktor je zárukou pohodlné práce v zahradě Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud sháníte sekačku nebo traktor, zkuste se obrátit na menší prodejce kvalitních značkových strojů. Ceny v zimních výprodejích zde nebývají sníženy o velké částky. Nicméně slevy kolem 10 % z původních hodnot vám umožní ušetřit pěkné finance například při nákupu zahradního traktoru. Ten seženete v kvalitním provedení za přibližně 50 tisíc korun. S 10% slevou pak finance chytře využijte na nákup příslušenství. Díky tomu rozšíříte využitelnost stroje na celý rok. Jako bonus při nákupu u menšího prodejce často bývá kvalitní poprodejního servisu. To zahrnuje nejen servisní služby, ale také distribuci náhradních dílů v případě nutnosti.

Pozor na lacinou nabídku

V obrovský problém se může přetvořit nákup podezřele levného zboží z internetu. Většinou se jedná o neznačkové přístroje s líbivým vzhledem a průměrnými parametry. Po nákupu však přichází hořké zklamání v podobě nedostupných náhradních dílů. Dovozci, kteří chtějí rychle zbohatnout, nakoupí v Asii několik kontejnerů zboží. To následně rozprodají u nás za výhodné ceny a o zajištění poprodejních služeb se již nezajímají. Poruchy bývají časté, protože tyto stroje jsou vyrobeny s minimálními výrobními náklady.

Značkové stroje

Dobře vybraná značková pila udělá svému majiteli vynikající službu Dobře vybraná značková pila udělá svému majiteli vynikající službu Zdroj: Archiv ireceptar.cz Pokud si pořídíte značkovou zahradní techniku, mimo sezónu ji také zakoupíte levněji. Kromě toho máte k dispozici vynikající prodejní a servisní zázemí. Je běžné, že známí a oblíbení výrobci drží skladem náhradní součásti i více než deset let. Pak není problém opravit například patnáctiletou řetězovou pilu, se kterou jste byli velmi spokojeni.

Akční letáky