Přestože jsou muchomůrky silně jedovaté a žádného houbaře neuspokojí, jejich design je naprosto jedinečný! Mnohdy vypadají v lese doslova jako z pohádky. Zkuste touto nádhernou houbou odekorovat zahradu. A nemusí se jednat o žádný kýč, záleží na vašem vkusu, fantazii a umu. Navíc díky tomu šikovně zrecyklujete nepotřebné věci, které vám nakonec udělají obrovskou parádu! A když nebudete mít náladu jen na muchomůrky, s využitím dalších barev si můžete zhotovit i hříbky nebo křemenáč!

Jak si vyrobit zajímavou lampu do zahrady? Podívejte se na toto zajímavé video.

Stará mísa se ještě hodí

Pokud se vám doma válí nevyužitá stará mísa nebo škopek, nevyhazujte je. Bude se vám hodit k zábavné výrobě dekorace, kdy se k vám jistě s chutí zapojí i děti. Pokud snad najdete více kusů, můžete mít na zahradě celý houbový ráj. Misky mohou být i lehce poškozené nebo prasklé. Když těchto nedostatků využijete, mohou vypadat třeba i jako okousané od slimáků.

Starý svícen poslouží jako noha

Nohu houby snadno zhotovíte z vyřazeného svícnu. Zcela určitě vám také dobře poslouží například kus dřevěné nohy od starého stolu nebo stojací lampy. Pokud chcete mít houby menší, použijte různé dřevěné kulatiny.

Postup výroby

Materiál, který jste si určili k výrobě nohy, nejprve zkraťte na požadovanou velikost, očistěte ji a případně zahlaďte smirkovým papírem. Starou mísu zbavte také všech nečistot. Pokud je na ní barva, která se olupuje, odstraňte ji. Do středu dna vyvrtejte otvor, do kterého později dáte šroub.

Nabarvěte klobouk houby

Očištěnou misku či lavor natřete zvolenou barvou podle druhu houby, kterou chcete vyrábět. Pak nechte řádně zaschnout a případně namalujte další vrstvu, v případě muchomůrky na červený základ bílé puntíky. Opět nechte dokonale zaschnout. Stejně tak potřete připravenou nohu. Můžete použít i barvy ve spreji., ale vždy stříkejte ve vzdálenosti alespoň cca 15 cm od mísy, barva má tendence stékat.

Noha musí držet v zemi

Abyste mohly v zahradě houbu instalovat na pevno do země, musí být na spodní straně nohy zápich. Odřízněte si tak 10 až 15 cm kovové závitové tyče, délku zvolte podle velikosti připravované houby, aby byla stabilní. Na spodní části nohy si poté navrtejte a nainstalujte připravený bodák, který můžete zakápnout lepidlem. Měl by mít alespoň polovinu délky celé dekorace.

Složte houbu dohromady

Na závěr nezbývá než přišroubovat připravený klobouk houby na druhou stranu nohy a můžete jít tuto fajn dekoraci instalovat do zahrady. Výhodou je, že díky bodáku můžete její umístění libovolně měnit, takže vám nebude překážkou ani při sekání trávníku.

Související články

Zdroje: www.primanapady.cz, www.themosaicstore.com, www.hometalk.com