S určitostí nelze říci, které roční období zahradě sluší víc, každé má něco do sebe. Jaro nádherně voní a probouzející se příroda je příslibem naděje a vzniku nového života. Léto je zase symbolem plodnosti a hojnosti. A podzim rozhodně nezůstává pozadu. Čím vším se může podzimní zahrada pochlubit, se podívejte na videu YouTube kanálu Domácí Zahradník:

Zdroj: Youtube

Kouzelná zahrada

Konec babího léta je ideálním časem pro výsadbu okrasných stromů a keřů. Zahradu náramně projasní a dodají jí impozantní barevný nádech. O které dřeviny se v tomto období zajímat? Prozradíme vám to.

Fantastická podívaná na blahokeř

Jedním z nejkrásnějších keřů je blahokeř trojmý (Clerodendrum trichotomum), rostlina původem z Japonska. Jeho původně bílé květy se barví do temně purpurové a uvnitř kalichu prosvítají modré bobule, jež upoutají vaši pozornost na první pohled. Ve své domovině je blahokeř dokonce považován za léčivku.

Abélie nepřehlédnete

Další nádherou, která by neměla uniknout vaší pozornosti, je abelie čínská. I ta se vyznačuje velmi krásnou květenou. Typické jsou pro ni bílé květy s jemným růžovým nádechem. Abelie je nenáročná rostlina, je tedy vhodná k pěstování i na zahradě. Potřebuje jen světlé stanoviště, ovšem ne přímé slunce a dobře si rozumí s ostatními keři.

Ořechokřídlec: Fialový krasavec

Dalším keřem, který jistě nepřehlédnete, je ořechokřídlovec (Caryopteris). Jeho modrofialové květy vás rozhodně upoutají. Listy ořechokřídloce mají zeleno-šedivou barvu, přičemž šedivé tóny spíš převládají. Na světlé zahradě se mu bude dařit skvěle, snese přímé slunce a není náchylný na úpal.

Rozhlédněte se kolem

Za zmínku stojí i květiny, které nyní hrají všemi barvami a vnesou klid do duše. Všimněte si listopadek, jiřinek, ale i podzimních hvězdnic. Famózní barevnou paletu listů pak nabízejí rozličné druhy japonských javorů.

Související články

Zdroje: modernizahrada.com, gardenerspath.com