Určitě se na každé zahradě najde alespoň jeden strom. Podle některých lidových pověr však některé druhy stromů mohou přinášet negativní energii. Stejný názor má i starověké čínské umění feng shui, které se zabývá aranžováním věcí, jež ovlivňují energii daného místa. Jaké listnáče nebo jehličnany byste proto měli raději při výsadbě vynechat?

Stromy přinášející smrt

I když se duby považují za symbol dlouhověkosti, mohou být velmi zákeřné. Pokud se totiž bude majitel nacházet ve špatném stavu, dub z něj vysaje jeho poslední zbytky životní energie. Vrbě se naopak neříká jen tak pro nic za nic smuteční. Jedná se o strom s negativní aurou, který může přivolat majiteli nepříjemnosti. Pokud se narodí dítě, určitě nezasazujte vrbu. Po celý jeho život by bylo nešťastné.

Podívejte se také na video, kde se více dozvíte o negativní energii, neštěstí a chudobě, které přinášejí různé druhy rostlin:

Zdroj: Youtube

Ženy by si měly dávat pozor na břízu

Bříza se označuje za sídlo zlých duchů. V blízkosti tohoto stromu jsou ohroženy hlavně ženy, které mohou trpět nemocemi pohlavních orgánů i neplodností. Pokud ji však zasadíte za plot, bude se chovat jako štít proti všem zlým silám. Jilm zasaďte pouze v případě, že máte plno sil. Pokud jste naopak zbabělí či nejistí, může být jeho blízkost, zejména pro muže, kontraproduktivní. Svobodným ženám pak vysává energii.

Chování podle ročního období

U mnoha rodinných domů si můžete všimnou jehličnatých stromů, především smrků. K tomuto stromu se však váží dvě pověry. Jedna říká, že smrk odebírá energii a vyhání muže z domu. Druhá tvrdí, že je ochranou před hádkami v domě. Obě pověry mají něco do sebe, jelikož v létě smrk opravdu vysává energii a v zimě poskytuje svému okolí zdroj.

Túje ano, ale...

Další populárním stromem je túje, který se používá na živý plot. Chrání před hlukem, sluncem, prachem a jeho vůně odhání zlé duchy. Na druhou stranu však prý zabraňuje svobodné dívce, která bydlí v blízkosti, aby se vdala. Nesázejte túji příliš blízko domu, jelikož její silný kořenový systém by mohl narušit základy vašeho domu.

Pozor na vzhled

Rostliny s ostrými listy podle feng shui řežou prostor a přispívají k energetické nerovnováze. Vyvarujte se jim v místech, kde rádi odpočíváte. V přední části domu by se neměly nacházet ani žádné velké, mohutné a vysoké stromy. Bránily by vstupu hlavní energie na pozemek a do domu.

Zdroje: adbz.cz, analyzabydleni.cz,magazinzahrada.cz