Tchýnin jazyk, nebo také Sansevieria, je pokojovou rostlinou, která se stává stále oblíbenější. A není divu! Je to nenáročná a téměř nezničitelná pokojovka, kterou zvládne vypěstovat téměř každý. Pokud jste i vy začátečníkem v pěstování rostlin, tchýnin jazyk je pro vás skvělou volbou.

Na video od Great Gardening, jak snadno množit tchýnin jazyk, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Péče o tuto pokojovku není vůbec náročná

Tchýnin jazyk je ideální rostlinou pro interiérovou výzdobu. Můžete ji umístit do různých typů květináčů a kamkoliv dle svého vkusu. Tato rostlina snese různé světelné podmínky, od přímého slunečního světla, až po stín, což z ní činí velmi flexibilní rostlinu pro váš domov.

Péče o tchýnin jazyk je jednoduchá, a to i co se týče zalévání. Rostlina nepotřebuje časté zalévání a je lepší ji nechat vyschnout až do hloubky 2-5 cm. V zimě můžete zalévat ještě méně často. Pokud máte obavy, raději zalijte méně než více, protože tchýnin jazyk snáší sucho lépe než přemokření.

Nepotřebuje ani hnojení, ani příliš světla

Tato rostlina je velmi tolerantní vůči různým teplotám a vlhkostem vzduchu. Může se cítit pohodlně při teplotách od 15°C do 27°C. Pokojová vlhkost je pro ni také naprosto dostačující, nemusíte se tedy starat o dodatečné zvlhčování vzduchu.

Tchýnin jazyk nepotřebuje časté hnojení. Stačí přidat hnojivo jednou za půl roku nebo jednou za rok během vegetačního období. Použijte hnojivo určené pro pokojové rostliny a dodržujte doporučené dávkování.

Pokojová rostlina tchýnin jazyk je skvělým příkladem toho, že pěstování rostlin nemusí být složité. S její nenáročností na péči a krásnými listy je skvělým doplňkem do vašeho interiéru.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.izahradkar.cz