Truhlíky se nezdají, ale jsou skvělou a levnou pomůckou k vytvoření jarní dekorace.
Zdroj: Simon Dux Media / Shutterstock.com

Rychlé a levné tipy: Proměňte nudné truhlíky na nádherné jarní dekorace

Truhlíky se nezdají, ale jsou skvělou a levnou pomůckou k vytvoření jarní dekorace. Pokud se vám nelíbí jejich klasická hnědá barva, můžete je natřít na zeleno, použít módní bílou barvu nebo na ně přilepit větvičky či kamínky. Fantazii se meze nekladou a do tohoto tvoření můžete zapojit také děti.

Živé květy

Aby byl vás květináč veselý, zkombinujte svěží zelenou barvu s barevnými jarními květinami. Do hlíny můžete zasít jarní osení a mezi ně nasadit různé jarní cibuloviny. Pokud jsou stonky dlouhé a nechtějí z květináče „trčet", pomozte si zeleným drátkem. Celou cibulku pak zahrňte hlínou. (Zdroj: www.midwestliving.com) Truhlík zalévejte každý den, aby osení vyrašilo. V květináči se budou skvěle vyjímat tulipány, narcisy nebo hyacinty. Pokud chcete životnost dekorace v truhlíku prodloužit, vysadit můžete macešky, primule nebo vřesovec. Tyto truhlíky také můžete dát ven. Květiny by měly přežít i nižší jarní teploty.

Papírové dekorace

Barevnost truhlíku skvěle doplní výstřižky z papíru ve tvaru zajíčka nebo kuřátka. Použijte karton nebo pevný barevný papír, z něhož vystřihnete požadovaný tvar. Postavičky můžete přilepit na špejli a tu do hlíny zapíchnout. Zabráníte tak nasáknutí papíru vodou. Po odkvetení jarního truhlíku můžete celou dekorační špejli použít později i jako označovač vysázených odrůd.

Jarní symboly

K jaru patří kraslice, skořápky od vajec a peříčka. I tyto symboly můžete do svého truhlíku zakomponovat. Skvěle se budou vyjímat na jarním osení, které připomíná zelenou louku. Pokud použijete dekorativnější truhlík, můžete si tuto výzdobu položit i na stůl a oslavit s ním Velikonoce. (Zdroj: cz.pinterest.com)

I když to na první pohled může vypadat jako kýč, keramická zvířátka se skvěle hodí právě mezi barevné květiny I když to na první pohled může vypadat jako kýč, keramická zvířátka se skvěle hodí právě mezi barevné květiny Zdroj: Profimedia.cz

Keramické dekorace

Věnoval vám někdy někdo keramickou postavu zajíčka, slepičky a vy si lámali hlavu, jak tento dárek použít? Posaďte je do truhlíku. I když to na první pohled může vypadat jako kýč, keramická zvířátka se skvěle hodí právě mezi barevné květiny a skořápky vajec. Králíčci mohou vykukovat z truhlíku a slepice sedět na vejcích. Potěšíte tak především své děti, které si s nimi mohou hrát a vymýšlet jarní příběhy. (Zdroj: cz.pinterest.com)

Kočičky, větvičky a pedig

K naší kultuře patří také věnec symbolizující nesmrtelnost a ochranu před zlými silami. I do truhlíku můžete tento symbol zakomponovat přidáním větviček, které nahoře svážete. Vytvoříte tak vysokou kulatou dekoraci.

Do „oka" věnce můžete pověsit obrázek nebo kraslici a květináč vyzdobit živými květinami. Použijte větvičky s rašícími kočičkami, pružné pruty košíkářské vrby nebo zbytky pedigu. Nezapomeňte hlínu, do které jsou větve zapíchnuty, zalévat. Je možné, že vám na nich vyraší nové lístky. (Zdroj: cz.pinterest.com)

Akční letáky