Zavinutka, známější pod svým latinským názvem monarda, je 50 až 150 cm vysoká trvalka, rostoucí v bujných trsech. Kvete postupně v průběhu celého léta. Její hlávkovitá květenství jsou nejčastěji zářivě červená nebo šarlatová, mohou však být i fialová, temně i světle růžová, nebo dokonce bílá. Jsou nejen krásná, ale i jedlá. Mají poměrně výraznou chuť, stačí proto špetka drobných pyskatých kvítků, aby zpestřila dezerty, saláty i jiné pokrmy.

Zdroj: Youtube

Použití v kuchyni

Častěji se využívají příjemně vonící listy monardy. Jemné svěží aroma v šálku nejen potěší, ale má i blahodárné účinky na zdraví. Nálev, připravený ze lžičky sekaných květů na šálek horké vody, může ulevit při zánětu dýchacích cest, při trávicích obtížích a nespavosti.

Příjemnou vůni a chuť dodají listy i koktejlům, limonádám či zavařeninám. Mladé a najemno nasekané můžete vyzkoušet také jako jedinečnou příměs do salátů a pomazánek. Nejlahodnější chuť mají, pokud je sklidíte před rozkvětem rostliny. Když z každého stonku sesbíráte jen pár listů, trvalce neublížíte. Rozemnutý list umí též zmírnit svědění a bolest, pokud vás bodne včelka nebo komár.

Pěstování

Rostlina pochází ze Severní Ameriky a naše klima jí vyhovuje. Prospívá na slunci i v mírném polostínu, při plném oslunění bude intenzivněji vonět. Má ráda humózní půdu, která však musí být dostatečně propustná. V létě vyžaduje dostatek vláhy, v zimě ji naopak nadměrná vlhkost ohrožuje. Pokud žízní i v létě, a navíc se nachází na méně vzdušném místě, často trpí padlím na listech.

Nejlépe vynikne ve skupince alespoň tří sazenic. A pokud jich vysadíte více, tím lépe – na metr čtvereční počítejte přibližně s šesti kousky, v závislosti na mohutnosti dané odrůdy. Po několika letech mohou trsy od středu postupně odumírat, přičemž se rostlina pomocí kořenových výběžků rozrůstá do šíře. Jejímu vzhledu pak prospěje rozsazení, nejlépe na podzim nebo časně zjara – využijte především mladé části z vnějšího okraje trsu. Nové sazenice získáte také ze stonkových řízků zapíchnutých do lehkého substrátu nebo pěstováním ze semen – ne u všech odrůd se však dočkáte stejně vyhlížejícího potomstva.

Doma vypěstované i zakoupené sazenice můžete sázet na podzim i zjara. Monarda je dokonale mrazuvzdorná, koření však poměrně mělce – prospěje jí proto mulčování, které kořeny chrání před výkyvy teplot. Nadzemní části rostliny v zimě odumírají a zjara vyraší nové. Ovšem suché stvoly se semeny zůstávají a mohou decentně ozdobit zimní zahradu. Seříznout je proto můžete až na jaře.

Nejběžnějším u nás pěstovaným druhem je zavinutka podvojná (Monarda dydima). Můžete se však setkat i s podobnou zavinutkou trubkovitou (M. Fistulosa), která je odolnější vůči suchu, a rovněž s rozmanitými kříženci těchto dvou druhů.

Nejnovější epizodu podcastu iReceptář do ucha si poslechněte přímo ZDE:

Související články

Zdroj: časopis Receptář