Také se na zahradě dostáváte často do situace, že máte ruce od hlíny a potřebujete si rychle umýt ruce? Vsaďte na vychytávku oblíbeného Ládi Hrušky, který si umí s kdečím snadno a rychle poradit.

Vyrobte si vlastní mobilní umývárnu z obyčejného prázdného barelu na vodu. Budete tak mít vždy po ruce vodu a mýdlo, ať už se budete chtít umýt po zahradnických pracích, po zábavě s dětmi, anebo po svačině či grilovačce.

 Jak si vyrobit zahradní sprchu za pár korun? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Domácí vynálezy:

Zdroj: Youtube

Připravte barel

Na mobilní umývárnu budete potřebovat pouze větší plastový barel od balené vody. Pak si vezměte do ruky šídlo nebo jiný špičatý nástroj a nahřejte ho nad svíčkou nebo zapalovačem. Asi tak 5 cm nade dnem udělejte z jedné strany rozžhaveným šídlem otvor.

Naplňte barel vodou

Následně napusťte prázdný barel vodou a na díře přitom nechte pevně přiložený prst. Našroubujte na hrdlo zátku. V tuto chvíli můžete prst z otvoru sejmout, protože voda vám díky vzniklému podtlaku po utažení víčka nevyteče.

Jak vodu spustit

Voda vám z barelu samovolně poteče, když budete postupně povolovat závit zátky. Díky tomu se budete moci pod proudem vody pohodlně omýt a opět vodu zastavit.

Instalace barelu

Vzhledem k tomu, že barel od vody bývá cca 3 až 10 l, lze ho snadno umístit kamkoliv. Využijte praktického místa u vás na zahradě, a pokud to půjde, ať je při ruce v místech, kde je nejpotřebnější. V blízkosti by mělo být i mýdlo a papírové utěrky.

Tipy

Pro větší stabilitu můžete barel umístit na dřevěný podstavec. Pokud chcete, aby se voda v barelu ohřívala na slunci, můžete barel natřít tmavou barvou. Tuto praktickou umývárnu můžete uplatnit i na chatě, během kempování, anebo při delším pohybu v přírodě.

Proč je mytí rukou důležité

Mytí rukou je jednoduchý a účinný způsob, jak odstranit nečistoty, bakterie a viry z jejich povrchu. Tato mobilní umývárna vám poskytne možnost alespoň základní hygieny rukou, aniž byste museli běžet ze zahrady vždy domů, abyste mohli například pokračovat v další činnosti a neušpinili používané nástroje.

Stejně tak je důležité udržovat hygienu rukou, která je naprosto nezbytná pro dobré zdraví. Obzvlášť, pokud si saháte na obličej v oblasti úst a očí, anebo třeba chcete posvačit či si na chvíli odpočinout u dobré kávy nebo chutného čaje.

Související články

Zdroje: www.ceskykutil.cz, www.primanapady.cz, www.magazinzaharada.cz