Chcete mít krásnou zahradu a začít další sezónu v novém kabátu? Záleží hlavně na vaší šikovnosti a nespoutané fantazii! Zahrada vám tak přinese nejen radost, ale harmonii z prostředí, které jste si zdokonalili doslova k obrazu svému. Někdy stačí jen málo a nemusíte ani utrácet vysoké finanční částky. Co můžete vylepšit a inspirovat tím třeba i sousedy?

Na různé inspirace pro váš dům a zahradu se podívejte v tomto YouTube videu na kanálu MaRud CHANNEL:

Zdroj: Youtube

Originální chodníčky

Na zahradě nemusíte mít jen vydupané cestičky, zkuste si jejich vizuální stránku posunout o level výš. Vysypte si je například zajímavými říčními oblázky, různými druhu kamínků či kůrou. Dokonce si z nich lze vyskládat nepřehlédnutelné a hravé mozaiky. Dají se použít na beton, kámen i dlažbu a výsledek je dokonalý.

Intimní osvětlení

Svou venkovní oázu nemusíte opouštět ani v nočních hodinách. Proto není od věci mít v zahradě osvětlení, které vám umožní posedět na čerstvém vzduchu i po setmění pozdě v noci. Kromě solárních svítidel, které rozmístíte na zahradě, můžete využít i osvětlení na elektrický proud, nebo využít nevšední designové kahany a romantické louče.

Truhlíky a květníky vlastní výroby

Stejně tak si můžete do příští sezóny zvelebit zahradu originálními a vlastnoručně vyrobenými obaly na rostliny. Pokud máte kousky dřeva, lze z nich vyrobit osobité truhlíky či obaly na květináče. Můžete využít i nátěrových barev a nádoby pomalovat dle svého gusta.

Plůtky a opory

Podobným způsobem můžete zpracovat zbylé dřevo na dekorativní opory pro květiny, ale stejně tak lze materiál využít na ozdobné plůtky, které zkrášlí celkový terén. Ze dřeva můžete vyrobit i ptačí budku či na jaro vhodný hmyzí domeček. A proč se třeba nepustit do zajímavé lavičky, kde si za slunných dnů přečtete v klidu knihu?

Hygienický koutek

Chcete mít na zahradě funkční místo na hygienu? Vybudujte si nástěnné umyvadlo, které vám bude sloužit nejen k očistě, ale bude naprosto jedinečným a praktickým doplňkem. Umístit jej můžete v podstatě kdekoliv, kde je přivedená voda. Stačí využít dané možnosti zahrady, kam umyvadlo s poličkami umístíte, anebo lze vybudovat zajímavou zídku, která časem poroste vámi oblíbenými rostlinami. Pokud budete vyžadovat zástěnu, můžete využít bambus či rákos.

Nezapomeňte na děti

Pokud máte v rodině děti, můžete jim například vyrobit jednoduchou houpačku z nefunkční pneumatiky, anebo ze starého sudu zhotovit zajímavou prolézačku. I takové doplňky mohou vypadat originálně a jistě vám na zahradu přinesou upřímný dětský smích a dobrou náladu.

Související články

Zdroje: www.tn.nova.cz, www.prozeny.cz, www.veneti.cz