Oživte svou zahradu, a to i nyní na podzim. Mnoho dekoračních předmětů lze vyrobit z přírodních materiálů, které podzimní příroda nabízí. Vybrat si můžete z mnoha rostlin, květin a plodů, které jsou pro toto roční období typické. Sáhněte třeba po podzimních trvalkách jako jsou například astry, chryzantémy, mochyně či břečťan, ale oblíbené jsou také plody jako šípky, kaštany, bukvice, žaludy a dýně. Svou zelenou oázu však můžete oživit i výrobky z nevyužitých či nepotřebných předmětů. Alespoň je šikovně využijete k další potřebě.

Na výrobu zahradní dekorace se můžete podívat v tomto YouTube videu, kanál Monica Bazemore:

Zdroj: Youtube

Zužitkujte starou vázu a misku

Pokud se vám doma povalují nevyužité starší skleněné vázičky a misky, máme pro vás bezva tip, jak je můžete ještě prakticky využít a odekorovat si s nimi některé části zahrady. Budou jistě zajímavým a originálním doplňkem, který nepřehlédne ani zvědavý soused a možná po vás bude chtít návod. Je jednoduchý a zrealizovat ho zvládne opravdu každý. Jak tedy můžete ještě staré nádoby dále využít?

Ozdoba á la skleněná houba

Ze starých váziček a misek lze velice snadno vyrobit krásné dekorační houby, které lze zakomponovat do jednotlivých částí vaší zahrady. Hodí se nejen do okrasných záhonů, velice vyniknou i na skalkách, v trávníku či u případného jezírka. Mohou být i příjemným doplňkem v blízkosti zahradního posezení, ale bezvadně vypadají i na terasách a balkonech. Pokud máte misky z barevného skla, lze zhotovit skleněné houby i vícebarevné, anebo v jedné barvě, která ladí s celkovým designem zahrady.

Postup výroby

Veškeré nádoby, s kterými budete pracovat, řádně zbavte nežádoucích nečistot, případně je omyjte. Pokud využíváte výhradně skleněný materiál, který ve výsledku vypadá v zahradě velice elegantně, připravte si i adekvátní lepidlo. Využít můžete i další materiál, například plast. Aby byl tento materiál zajímavější, využijte barev, kterými je dozdobíte.

Snadno tak můžete mít na zahradě zajímavou kopii hřibu, muchomůrky, křemenáče či jiného vámi oblíbeného druhu hub. Na dno vázičky, v místech, kde se bude později dotýkat s miskou, naneste dostatečnou vrstvu lepidla. Na tu pak přilepte misku dnem vzhůru. Vznikne vám tak jednoduchým způsobem noha s kloboukem, jež evokuje houbu. Pak už nezbývá než ji instalovat na správné místo, kde vám bude dělat neskutečnou parádu.

Zajímavé osvětlení

Do takto vyrobených zahradních dekorací můžete velice snadno nainstalovat příjemné zahradní osvětlení. Stačí, když obsah nožky, tedy vázu, naplníte klasickými LED světýlky, jež se běžně využívají k vánoční výzdobě. V době krátkých podzimních a zimních dní vám bílá či barevná světýlka rozzáří zahradu a vytvoří příjemnou atmosféru.

Zdroje: www.kreativnitechnika.cz, www.westwing.cz, www.optolov.ru