obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zahradničení podle Měsíce: Co nám radí lunární kalendář v posledním červencovém týdnu?

Měsíc ubývá a přehoupne se přes poslední čtvrť své pouti, je čas péče o zdraví zahrady. Ve vlivu se vystřídá ohnivý Beran, klidný Býk, empatický Blíženec a plodný Rak.

Týden otvírá ohnivý Beran

V pondělí měsíc ještě postupuje třetí čtvrtí své pouti. Posiluje proto silně kořeny rostlin, zato nadzemní podporovat přestává. Znamením dne je Beran a péči si proto žádají především plody rostlin, ovoce i zeleniny. Je ideální čas ke sklizni a jejímu zpracování.

Více v lunárním kalendáři na pondělí

Přízemí, den klidu a odpočinku

Měsíc se ocitne Zemi nejblíže. Perigeum čili přízemí je pro zahradníky, kteří o zahradu a rostliny pečují v souladu s lunárními cykly, dnem odpočinku. Dopřejte si procházky nebo posezení s dobrou knížkou ve voňavém zákoutí zahrady.

Více v lunárním kalendáři na úterý

zahradničení podle měsíce zahradničení podle měsíce Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Klidný Býk vás spojí s půdou

Klidná energie a realismus Býka činí tento den ideální pro plánování zahrady, nových výsadeb a případných změn. Ovlivňuje především kořeny rostlin, které vám budou vděčné za důkladné zalití – vláha se musí dostat až do hloubky.

Více v lunárním kalendáři na středu a čtvrtek

Blíženci pomohou s nastolením přírodní rovnováhy

Měsíc doputoval do poslední čtvrti své cesty, prevence proti chorobám je v tomto období  obzlášť účinná. K tomu jím prochází znamení Blíženců, které podporuje empatii a spojení se zahradou - ideální kombinace. Pátek a sobota jsou jako stvořené pro péči o zahradu, která podpoří její zdravou přírodní rovnováhu.

Více v lunárním kalendáři na pátek a sobotu

Neděle ve znamení svěžích listů

Rak, kterým bude měsíc putovat v neděli, je velmi plodné znamení, které intenzivně podporuje růst listů. Pozornost si zasluhují všechny trvalky s okrasnými listy – a věřte, že nejen kvetoucí rostliny učiní ze zahrady tu nejkrásnější. Rozmanité odstíny zeleně tvoří základ, který dá vyniknout pestrým květům, vyplní stinné kouty a osvěží ducha.

Více v lunárním kalendáři na neděli

Akční letáky