obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zahradničení podle Měsíce: Co nám radí lunární kalendář v prvním srpnovém týdnu?

Měsíc ubývá, v úterý nastane novoluní, čas nového počátku a obnovy. Vybízí k péči o zdraví zahrady, o její přírodní rovnováhu. Měsíc projde Rakem, Lvem, Pannou a Vahami.

Plodný Rak

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz V pondělí a v úterý měsíc prochází znamením Raka. Rak je velmi plodné znamení, které intenzivně podporuje růst listů. Ale vzhledem k novoluní není vhodný čas pro výsevy, ten nastane až v druhé půli týdne. Zato zálivku a výživu bylinky, listová zelenina i rostliny okrasné listem ocení. Především je však čas preventivních opatření, které napomáhají zdraví a přirozené rovnováze zahrady.

Více v zahradnickém lunárním kalendáři na pondělí a úterý.  

Zrání ve znamení Lva

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz Ve středu a ve čtvrtek prochází čerstvě přibývající měsíc znamením Lva. Dorůstající měsíc a znamení podporující plody ponouká k péči o rostliny, které plody přinášejí. Sklizeň plodové zeleniny je v plném proudu, rostliny ocení zálivku i hnojení. Víte, že nejlepším hnojivem pro plodovou zeleninu je ve vodě zkvašený drůbeží trus, a že prospívá i půdě?

Více v zahradnickém lunárním kalendáři na středu a čtvrtek.  

Setby i houbaření ve znamení Panny

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz V pátek a v sobotu prochází dorůstající měsíc znamením Panny. Je čas výsevu kořenové zeleniny – do podzimu ještě dorostou ředkvičky i ředkve, vysít můžete také méně obvyklý, ale výborný černý kořen, který bude ke sklizni připravený příští rok. Panna také dodává trpělivost, v sobotu se proto můžete pustit třeba do stavby skalky. Anebo se vydat na houby, protože díky dorůstajícímu měsíci rostou!

Více v zahradnickém lunárním kalendáři na pátek a sobotu.  

Rozkvetlá neděle ve znamení Vah

Květové znamení, které vládne neděli, vybízí k péči o trvalky i letničky. Výživa prodlouží dobu kvetení, takže vás budou těšit až do podzimu. Víte, co jejich krásu podpoří nejvíce? To se dozvíte v zahradnickém lunárním kalendáři na neděli.

Akční letáky