Den, kdy porozumíte řeči rostlin i zvířat…

V pondělí, úterý a ve středu prochází měsíc znamením Blíženců. A ve středu zároveň nastává úplněk. Blíženci prohlubují pouto se zahradou, s věčnou živou půdou, rostlinami i zvířaty a uvolní vaši empatii vůči nim. Je proto ideální čas přirozenou rovnováhu na zahradě tvořit. Projděte se ve svitu úplňku po noční zahradě a zažijete kouzelné okamžiky. Díky tomu, že Měsíc v úplňku prochází empatickým znamením Blíženců, můžete zažít niterné spojení se vším, co zahradu tvoří. Kouzlo tohoto okamžiku ve vás již zůstane a podpoří vaše zahradnické, pěstitelské i tvořivé umění. A jak podpořit všechny živé pomocníky, kteří teď odpočívají, nebo naopak statečně vzdorují zimě?

To se dozvíte v zahradnickém lunárním kalendáři na pondělí, úterý a středu

Zimní zalévání

Úplněk pominul, Měsíc počal ubývat. Ve čtvrtek a v pátek Měsíc prochází znamením Raka. Živlem dne je voda, energie je pasivní, ženská a posiluje především listy rostlin. Ne všechny listy opadaly, ne všechny dřeviny nyní opatrují jejich zárodky pouze v pupenech. Především mladší stálezelné rostliny, jako jsou rododendrony, buxusy, skalníky, aukuby, hlošiny či cesmíny, mohou v zimě trpět suchem. Za bezmrazého počasí jim proto dopřejeme zálivku, a to větší dávkou vody najednou – aby se vláha dostala až ke kořenům.

Více nejen o zimním zalévání na vás čeká v zahradnickém lunárním kalendáři na čtvrtek a pátek

Plodný víkend

V sobotu a v neděli prochází ubývající Měsíc znamením Lva. Živlem dne je oheň, energie je dynamická, mužská a posiluje především plody rostlin. Zdálo by se, že v prosinci není na zahradě co sklízet. Ale jsou plody, které nejlépe chutnají až po přemrznutí a štědré dřeviny je nabízejí lidem i ptákům i v zimních měsících. Patří mezi ně mišpule, trnky a dřínky.

Další rady a tipy na vás čekají v lunárním kalendáři na sobotu a neděli