obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zdravou a chutnou červenou řepu můžete zasít i v červenci

Ze šťavnatých bulviček připravíte zdravý salát i smoothie, lahodné jsou vařené a pečené. Podušené listy poslouží jako špenát. Řepa je vynikající zelenina, kterou je snadné vypěstovat.

Řepa salátová je velmi ceněná pro vysoký obsah organických kyselin a pektinů. Kromě minerálních látek zásadité povahy obsahuje takzvané lipotropní látky, které jsou účinné především při kornatění cév a chorobách jater. Na půdu má průměrné nároky a lze říci, že se jí daří ve všech polohách. Méně odolává mrazu a při časných jarních výsevech předčasně vybíhá do květu. Zato uprostřed léta ji vypěstujete snadno.

šťáva z červené řepy, jeden z nejzdravějších nápojů šťáva z červené řepy, jeden z nejzdravějších nápojů Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Výsev rovnou na záhon

 1. obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

   

  Řepu není vhodné konzumovat při nemocech ledvin a žlučníku.

   

  Řepu nepředpěstováváme, osivo klíčí poměrně rychle a dobře. Vysévat začínáme nejdříve koncem května přímo na záhony a pokračovat můžeme až do července.
 2. Vyséváme do řádků vzdálených 30 - 35 cm, vždy 20 cm od sebe do hnízd po třech semenech.
 3. Po vzejití rostlinky vyjednotíme.

řepu můžete zasít i v červenci řepu můžete zasít i v červenci Zdroj: Archiv ireceptar.cz

 • Salátová řepa má vegetační dobu 90-140 dní, takže již koncem léta ji můžeme sklízet pro přímou spotřebu.  Z nových odrůd je vynikající Kahira, Monika, či Pablo F1, ze starších pak oválná Renova.

Akční letáky