Pěstování zeleniny se nemusíte vzdávat ani v lednu. Stačí použít vychytávku v podobě plastové lahve a uvidíte, jak se jim bude na vašem parapetu dařit.

Nezapomeňte je umístit na co nejsvětlejší místo, aby měly co nejvíce světla a tepla. V lednu můžete vysévat řeřichu, roketu, polníček i fazolky.

Fazolové klíčky

Fazolové klíčky mají velký význam pro lidské zdraví. Pokud si je však kupujete v obchodě, může se stát, že jejich kvalita nebude stoprocentní. Často jsou totiž namočeny v toxických nálevech, aby déle vydržely. Lidé si je tak začínají čím dál tím více pěstovat doma.

Zdravou zeleninu zvládnete pěstovat v PET lahvi

Na video, jak si vypěstovat klíčky zeleniny a luštěnin v PET lahvi, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Není to nic těžkého a náročného, takže tím můžete zabavit i děti, které vám jistě ochotně pomohou. Manuální práce funguje i jako skvělý relax po sedavém zaměstnání. Klíčky jsou navíc velmi zdravé a bohaté na živiny.

Každý den vám péče o klíčky zabere asi pět minut a za tři dny budete slavit úspěch. Budete mít vlastní super zdravou zeleninu.

Připravte si tedy 100 g semínek podle svého výběru. Dále čistou vodu. Nezapomeňte na 1,5 litrovou PET lahev, pohár a šroubovák či hřebík.

Vezměte plastovou lahev, odstraňte etiketu, vyšroubujte víčko a vypláchněte. Šroubovákem či hřebíkem do ní udělejte malé dírky. Když bude celá propíchaná, máte hotovo.

Pěstování klíčků v PET lahvi je snadné a rychlé

Následně vezměte semínka, zalijte je vodou, propláchněte, vyberte nečistoty a vylijte zbytek vody. Pak smíchejte dva šálky horké vody a tři šálky studené vody a nalijte na semínka. Vodu promíchejte a opět vylijte.

Pomocí trychtýře nasypejte semínka do lahve a protřepejte. Poté zavíčkujte a rozložte semínka po celé jedné straně lahve a tu položte na parapet na světlé místo. Pokud chcete mít jistotu, lahev umístěte do černého neprůhledného sáčku.

Každý den láhev vyndejte a na pět minut ponořte do vody. Do lahve se dostane díky dírkám voda. Tu nechte samovolně vytéct a opět lahev uschovejte. Druhý den se začnou objevovat klíčky. Pátý den budete mít PET lahev plnou zdravé zeleniny.

Klíčky vyndejte, propláchněte a můžete začít konzumovat.

Zdroj: www.youtube.com, www.living.iprima.cz