Zajímavosti

Jak odstranit etikety ze zavařovacích sklenic?

Čím přilepit štítek na zavařeniny, aby držel a pak šel dobře sundat?

Hojná úroda ovoce a zeleniny vybízí k zavařování, díky kterému si své oblíbené plody můžete dopřát třeba i v zimě. A právě ke konzervaci se pojí i jeden zdánlivě zanedbatelný problém, a sice lepení etiket na sklenice a jejich následné odstraňování. To může být leckdy pořádným oříškem. Naštěstí existuje mnoho jednoduchých tipů, pomocí kterých staré nálepky snadno odstraníte, a ty nové nalepíte tak, že jejich sundavání už nikdy nebude činit žádné obtíže. 
Opravdu každý, kdo na anděly věříme, máme svého strážníčka, k němuž se můžeme obrátit

Andělský horoskop: Najděte si svého ochránce podle znamení zvěrokruhu

Andělé k lidem patří. Jsou ztvárněni ve filmech, knihách, babičkám mnoha z nás viděli na obrázcích nad postelí, aby nás strážili. Mnozí z nás v ně věříme, a dokonce si do nich ztělesňujeme naše příbuzné nebo blízké, jež jsme ztratili. Provázejí nás po celé dějiny lidstva Jejich existenci sice nelze dokázat, někdo ne ně věří, jiný ne, ale každý z nás jistě zažil nevysvětlitelné situace, kdy jako by cítil, že nad nám někdo drží ochrannou ruku.
Ořechy mají spoustu druhů. To víme všichni. Ale věděli jste, že se řadí mezi ovoce?

Víte, že ořechy jsou ovoce a že se po nich hubne? Které jsou nejzdravější?

Věděli jste, že ořechy jsou ovoce, které má nejvíce vitaminů? Je pravda, že se po nich nejvíce tloustne? U ostatních druhů ovoce semínka nekonzumujeme. Ořechy představují výjimku. Protože jejich biologická funkce spočívá v rozšiřování příslušného druhu, jsou úžasně nabité živinami. Obsahují mj. nenasycené mastné kyseliny, vitamíny především skupiny B a minerální látky, především draslík, vápník a fosfor.