Zajímavosti

Ořechy mají spoustu druhů. To víme všichni. Ale věděli jste, že se řadí mezi ovoce?

Víte, že ořechy jsou ovoce a že se po nich hubne? Které jsou nejzdravější?

Věděli jste, že ořechy jsou ovoce, které má nejvíce vitaminů? Je pravda, že se po nich nejvíce tloustne? U ostatních druhů ovoce semínka nekonzumujeme. Ořechy představují výjimku. Protože jejich biologická funkce spočívá v rozšiřování příslušného druhu, jsou úžasně nabité živinami. Obsahují mj. nenasycené mastné kyseliny, vitamíny především skupiny B a minerální látky, především draslík, vápník a fosfor.
Večerní červánky

Co znamená, když se na obloze objeví červánky: Jaké věští počasí?

Ranní červánky přitáhnou moldánky, říká stará česká pranostika. Podobné pranostiky mají také ve Francii, Itálii, Velké Británii, Spojených státech, Dánsku, Norsku a mnoha dalších zemích. Je možné, že podle zčervenalé oblohy opravdu můžeme předpovědět počasí? Meteorologové přisvědčují, že naši předkové měli pravdu. Aspoň do určité míry. 
Exekuce. Ilustrační foto.

Co nesmí odnést exekutor, když se dostanete do potíží? Většina lidí to netuší

Když se nedaří splácet dluhy a přijde na řadu exekuční příkaz na zabavení majetku dlužníka, často mají lidé pocit, že vlastně skoro nic nemají a že tedy nemohou vlastně téměř o nic přijít. Nezřídka jsou však překvapeni, že na to co považují za věci nezbytné k uspokojování životních potřeb, exekutor pohlíží zcela odlišně. Jaké věci exekutor nesmí při mobiliární exekuci zabavit?