Oslavy Dne země nabízejí mnoho aktivit především pro děti.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Den Země slaví i v Krkonoších

Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. Lektoři ekologické výchovy připravili ve vrchlabském zámeckém parku pro děti program zaměřený nejen na naši květenu.

Lezou, plavou, létají, běhají. Každému z nich pomáhají různé vychytávky, bez kterých by to nešlo. Žáci z přihlášených škol se s námi podívají zblízka na brouky, obojživelníky, ptáky, šelmy a ukážeme jim, v čem jsou tak jedineční. 

Oslavy Dne země nabízejí mnoho aktivit především pro děti. Oslavy Dne země nabízejí mnoho aktivit především pro děti. Zdroj: KRNAP / Foto

Žáci z přihlášených škol se s lektory podívají do Záchranné stanice pro handicapované živočichy, seznámí se s bylinkovým programem, projdou si geologickou stezku a poznají květiny jarního aspektu. Zvídavé děti odcházejí napěchovány nejen znalostmi, ale i zážitky ze soutěží. Během dvou dnů navštíví tuto akci přes 350 dětí ze škol z širokého okolí (Čistá u Horek, Lánov, Hostinné, Benecko, Štěpanice, Kunčice, Vrchlabí, Černý Důl). 

Oslavy Dne země nabízejí mnoho aktivit především pro děti. Oslavy Dne země nabízejí mnoho aktivit především pro děti. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KRNAP KRNAP Zdroj: Archiv ireceptar.cz Sníh zhatil plánovaný úklid Krkonoš

Kromě programu ve Vrchlabí byl v plánu také sobotní Úklid Krkonoš. Počasí však plány zhatilo: pod vrstvou sněhu odpadky nebudou vidět, proto byla akce přesunuta na 20. května.

Děti se v Krkonoších zapojují i do péče o vzácné lokality. Děti se v Krkonoších zapojují i do péče o vzácné lokality. Zdroj: KRNAP / Foto

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.  

Akční letáky