Plody dýní neodmyslitelně patří k americkému podzimu. V Česku také rychle získaly na oblibě. Není divu, jejich veselé barvy vnáší pozitivní náladu do období spojovaného s nástupem blížící se zimy. „Výstava dýni je už tradičně součástí podzimního programu v trojské botanické zahradě. Tentokrát jsme jako inspiraci pro jednotlivá aranžmá zvolili Ameriku, která je tematickým pojítkem většiny našich letošních výstav a akcí. Představíme stovky tykví v originálních kompozicích. Návštěvníci by si tuto příležitost rozhodně neměli nechat ujít,“ zve na výstavu Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Dýňové hrátky pro malé i velké

Nejen děti mohou popustit uzdu své fantazii a tvořivosti během Dýňových hrátek o víkendu 21. a 22. října. Vyřádit se může každý. Chybět nebudou ani zábavné hry a úkoly. Své výtvory z přírodních materiálů si autoři mohou odnést domů a vyzdobit si jimi svůj pokoj, balkon či zahradu. Po vydatném tvůrčím zápalu návštěvníky jistě potěší dýňová polévka.

Oslavte Halloween v Ornamentální zahradě

Poslední říjnový den patří v botanické zahradě již tradičně oslavě svátku Halloween. Odpoledne do západu slunce si s dětmi v Ornamentální zahradě užijete spoustu zábavy, her a zejména dlabání dýní. Zahřejí a osvěží vás nápoje oblíbené Čajovny U Cesty. Po setmění projde zahradou průvod s rozsvícenými dýňovými světýlky a lampiony. Vykouzlí tajemnou atmosféru, která k tomuto svátku patří.

Více informací o veškerých akcích a novinkách najdete na www.botanicka.cz.