ručně vyráběná keramika
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Hrnčířská sobota na Veselém Kopci

Chcete si pořídit, nebo dokonce sami udělat výrobek z hrnčířské hlíny? Šanci máte tuto sobotu v Muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska. Hrnčířská sobota nabídne pestré programy pro celou rodinu.

V sobotu 13. května od 9 do 16 hodin mohou návštěvníci Hrnčířské soboty sledovat při práci několik desítek hrnčířů a keramiků z celé České republiky, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina, majolika aj., zhotovené modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem.

ručně vyráběná keramika ručně vyráběná keramika Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Hrnčířská sobota Hrnčířská sobota Zdroj: Archiv ireceptar.cz „Tento program přiblíží jedno z tradičních řemesel, které si lidstvo osvojilo. Zájemci se mohou přímo z úst hrnčířů a keramiků dozvědět vše, co je zajímá na výrobě užitných i dekoračních předmětů. Také je mohou sledovat při práci a samozřejmě nakoupit jejich výrobky“, uvedla vedoucí správy Souboru lidových staveb Vysočina Ilona Vojancová.

Především pro dětské návštěvníky bude připraveno několik dílniček, v nichž si budou moci vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny nebo malování keramiky a porcelánu. Hrnčířskou sobotu na Veselém Kopci zpříjemní písničky heligonkářů.

zábava pro děti zábava pro děti Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na návštěvníky bude čekat ještě jedno překvapení. Do statku z Mokré Lhoty kromě nové výstavy s názvem Mozaika tradiční lidové kultury Pardubického kraje přiláká také vůně placek z chlebového těsta upečených v peci.  

Více informací naleznete na www.vesely-kopec.eu

Akční letáky