obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Internetový Receptář: Co nejvíc zaujalo čtenáře v roce 2010

Řečeno výčtem: orchidejová poradna, cuketové recepty, množství soutěží, novinka MojeDílo.cz − internetový sourozenec iReceptáře se zřejmými kutilskými vlohami, tipy na výlety za inspirací, pečení dortů, stavby pergol, nakládání okurek a zelí.

Orchidej v klopě

Kdyby se čtenáři internetového Receptáře domluvili, že budou nosit v klopě orchidej, aby se mohli pozdravit a popovídat si o svých zálibách, jen bláhoví obchodníci květinami by se těšili na rekordní tržby.

Exotická kvítka totiž většina čtenářů iReceptáře už dávno doma pěstuje. Prozrazuje to váš neutuchající zájem o články

Jak pěstovat orchideje? Kompletní průvodce

Příběh orchidejí

Pěstování orchidejí doma na okně i venku

Nejskvostnější pokojové květiny nabízí trh v mnoha druzích, které se obejdou bez složité péče. Přesto se hodí kupovat ty rostliny, kterým jsme schopni doma zajistit nejvhodnější podmínky.

dendrobium wardianumobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Právě podrobné rady týkající se výběru a pěstování orchidejí jste v článcích iReceptáře nacházeli. Mnozí jste také využili příležitost v diskuzní poradně položit otázku nebo se podělit o svou zkušenost. Díky za oboje!

Cuketománie, zdravé zaujetí pro tykve

Letos byla úroda cuket požehnaná. Dokládal to i váš, čtenářský, zájem o pěstování a sklízení a samozřejmě o báječné recepty.

Cukety sklízejte mladé

Zdravá cuketa 10x jinak - osvědčené recepty

Pikantní cuketa: recepty na zapékání, restování i fritování

Grilovaná cuketa s bylinkami: rychlá, jednoduchá, výtečné chuti

Plody s minimem kalorií, vysokým obsahem minerálů a nekonečným množstvím možností využití v kuchyni a při zahradním grilování se těší stále rostoucí oblibě. Není divu:

  • Lahodné pokrmy z cukety připravíme snadno a rychle.
  • Zejména pečené cukety s olejem, česnekem a bylinkami dokážou ohromit už při prvním ochutnání.
  • Cuketové jídlo nasytí, přitom je lehké, k žaludku se chová šetrně. Nemluvě o tom, že příznivě působí na srdce, ledviny a celé trávicí ústrojí. Dokonce pomáhá při léčbě cukrovky, revmatismu, dny. Má i protirakovinné účinky.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Soutěžíme rádi

Kdo sleduje internetový Receptář pravidelně, dělá dobře, protože nepropásne žádnou soutěž. Téměř každý týden přibude nová a s ní další zajímavé, praktické, hezké i nápadité výhry ze sortimentu renomovaných výrobců a obchodů.

V roce 2010 jste soutěžili o tavné lepicí pistole, akumulátorové vrtačky a šroubováky, multifunkční řezací a brousicí nářadí, o šicí stroj, o nákupní poukázky na nábytek, květiny i na vyšetření klíštěte, o provzdušňovač trávníku, akumulátorovou strunovou sekačku, vysokotlaký vodní čistič, knihy, lékárničku, solární sprchu, tablety pro dobrý zrak, české jehněčí maso, kufříkový gril, čisticí prostředek pro odpadové potrubí, bazénovou chemii, chovatelské potřeby, nůžky na keře a trávu, hnojiva, mikrovlnnou troubu, velikonoční barvy na vajíčka, sluneční hodiny, zahradní stolky, solární odpuzovače krtků a myší, tlakové postřikovače, boxy na množení rostlin, o dekorativní zahradní skřítky a hrochy do jezírka.

To všechno jste mohli letos s iReceptářem vyhrát. Usmálo se na vás štěstí a dosáhli jste ne některou z cen? Soutěžte dál.

MojeDílo.cz

Jak předchozí řádky naznačují, čtenáři iReceptáře vládnou šikovně a moudře ve svých zahradách a kuchyních. Ale svá království zvelebují také všichni kutilové, kteří vlastníma rukama přetvářejí originální nápady ve skutečnost.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Teď už jen stačí mít někde poblíž pracovního stolu fotoaparát, občas zdokumentovat, co právě děláte, a pak snímky či video s jednoduchým popisem zveřejnit na MojeDílo.cz jako inspiraci pro ostatní. A také jako téma, ke kterému se každý může vyjádřit, přidat svou zkušenost, poradit či poděkovat za nápad.

Ať už jde o stlučení pohledného krmítka, nebo o stavbu rodinného domu svépomocí. Právě pro kutily a jejich fandy jsme po bok internetového Receptáře postavili nové MojeDílo.cz

Od konce roku 2010 máte k dispozici web obsahující výhradně návody, postupy a rady od kutilů pro kutily a všechny, kteří rádi rádi zaměstnávají vlastní ruce, aby něco vytvořili nebo vylepšili. 

Zahradní pergoly

Posezení s rodinou či přáteli v příjemném přírodním prostředí, v uklidńujícím zahradním zákoutí, kam se přiletí podívat motýl a odkud je od jara do podzimu pěkný výhled. To všechno láká chataře, chalupáře, majitele rodinných domů, zahrad i zahrádek, aby postavili pergolu.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Proto jste s takovým zájmem uvítali květnové zveřejnění článku s podrobnými informacemi o stavbě zahradní pergoly a inspirativní fotogalerií.

Zahradní pergoly: vše o stavbě a fotogalerie pro inspiraci

Výpravy za inspirací 

Je příjemné, že jste si zvykli hledat v kalendáři internetového Receptáře aktuální akce a události, na kterých můžete načerpat náměty pro svou zálibu. Stejně dobré je, že si náš hobbykalendář nacházejí pořadatelé prodejních zahrádkářských či květinových výstav, ochutnávkových programů, výročních trhů, tematicky zaměřených veletrhů a dalších inspirativních akcí. 

Život je sladký

Dokazuje to čtenářský zájem o recepty na dorty, trendy a možnosti v jejich zdobení stejně jako pečení mnoha druhů cukroví. 

Dorty: recepty, rady, fotogalerie nápadů

Cukroví z lineckého těsta, zdobení, fotogalerie

Převelikou radost nám v redakci dělá každá z fotografií, které vy, čtenáři, průběžně přikládáte do diskuzí pod články v rubrice Dorty, koláče, cukroví...

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Stálice ve spíži i na netu: zelí, okurky, zavařeniny

Při zavařování ovoce a nakládání zeleniny se víc a víc uplatňují neotřelé nápady. Zatímco dřív šlo především o uchování potravin do zásoby, dnes hrají důležitou roli kulinářské zážitky. Právě proto je každá rada, každý tip tolik vítaný. 

Články o zavařování a nakládání se díky čtenářským receptům stávají stále bohatším zdrojem informací. 

Okurky nakládačky, zavařování a další osvědčené recepty

Recepty na nakládání zelí: kysané, sterilované a jiné

Zavařování hrušek: povidla, džem, pyré a také hrušky s vínem

Přidáte další nápady a své zkušenosti?

Akční letáky