obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Internetový Receptář roku 2011

Kdo by nebyl rád, když se dílo daří: Na stránkách internetového Receptáře se během roku 2011 zastavilo pro tu či onu informaci přes čtyři a půl milionu uživatelů. Od podzimu redakce hostila dokonce půl milionu návštěvníků měsíčně. Bylo nám ctí, díky za to, milé čtenářky a milí čtenáři!

Jistě, víra v čísla svádí k povrchnosti. Nicméně o tom, že si internetový Receptář plnými doušky užívá slušné přízně čtenářů, jistě nevypovídá jen těch patnáct milionů zobrazených stránek, ale jistě i příspěvky v diskuzích, zájem o soutěže a také o nejrůznější uživatelská vylepšení.

Novinky se zabydlely

Jak známo, internetový Receptář má déle než rok svůj speciální návodový web MojeDilo.cz, který vznikl, aby se stal spolehlivým zdrojem návodů a nápadů pro začínající i pokročilé kutily a také pro příznivce ručních, výtvarných, ba i tradičních řemeslných prací. Přibývá čtenářů, kteří vkládají návody, aby se právem pochlubili nebo aby prostě inspirovali druhé. Mnozí totiž z vlastní práce znají, jak důležité je udělat si jasnou představu o svém budoucím díle, ať už je jím pergola, šperky z modelovací hmoty nebo třeba renovace koupelny. MojeDílo.cz inspiruje. Dnes můžete najít na serveru již přes sedm set návodů.

návod z MojeDílo.cznávod z MojeDílo.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Tzv. rozcestníky, oblíbené internetové přehledy, které zájemcům šetří čas, protože je rychle vedou k cíli ‑ ke hledané informaci, se zabydlely také v internetovém Receptáři. Čtenáři je využívají ve velkém počtu.

vznikly jako první a další připravujeme.

halloweenský rozcestníkhalloweenský rozcestníkAutor: Archiv ireceptar.cz

Eshop iReceptáře

Rok 2011 přinesl také otevření internetového krámku iReceptáře.cz. Uživatelé mohou v eshopu vybírat knihy, tištěné i elektronické publikace a další produkty za výhodné ceny.

Jak jinak: Také internetový Receptář je v kontaktu se svými příznivci prostřednictvím stránky na facebooku. A líbí se!

iReceptář je na FacebookiReceptář je na FacebookAutor: Archiv ireceptar.cz

Soutěže

Sponzoři věnovali do soutěží iReceptář.cz a MojeDílo.cz výhry v ceně více než sto tisíc korun. Šlo o produkty značky Bosch do dílny i na zahradu, nářadí Dremel, elektrický gril a další pomůcky Weber, pánve Zepter, modemy U:fon, fóliovník z eshopu LanitPlast a další hodnotné ceny!

Témata, která loni zaujala

K nejvyhledávanějším informacím internetového Receptáře stále patří ty, které obsahuje série poradenských článků o orchidejích.

V sezoně se na webové recepty iReceptáře.cz tradičně spoléhají mnozí z těch, kteří nakládají zelí, okurky, ovoce a houby.

V redakci nás ovšem těší, že jsme schopni poradit mnohým, kteří hledají rady týkající se pěstování růží, hortenzií, malin, rajčat, cuket, rakytníku, levandule, pohanky a mnoha dalších okrasných a užitkových rostlin.

pěstování růžípěstování růžíAutor: Archiv ireceptar.cz

Přibývá publikovaných textů a fotografií týkajících se rostlinných chorob a živočichů, které kazí zahrádkářům radost ze záliby. Na některé radíme jít tvrdě a nesmlouvavě, existují však i takoví, kteří si zaslouží být viděni z jiného úhlu pohledu. U někoho se přímluva za jiné chápání obyvatele zahrady nesetká vždy se souhlasem. Budiž, od toho tu jsou diskuze.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Užasli jsme v redakci a jistě i čtenáři nad stavbou pasivního domu svépomocí, nad dřevostavbou z hlíny a slámy, nad viničním domem budovaným ve vinohradu.

Kéž by podobně aktuální výměny názorů přibývaly pod články o stavbách a přestavbách, o zařizování bytů a domů, o údržbě domácnosti.

Stavební technologie se rychle vyvíjejí a mnozí stavebníci a kutilové by si zasloužili vědět o novinkách co nejvíc i ze zkušeností jiných.

Uživatelské výhody

Práce, která nás, redakci iReceptáře, baví, přináší také motivaci zkusit vylepšit i to, co funguje dobře. Například nás těší, že mnozí čtenáři si zvykli nahlížet do kalendáře akcí, když si plánují víkend. Jsme vděční i pořadatelům nejrůznějších akcí pro veřejnost se zájmem o zahradu, bydlení, kutilství nebo výtvarné práce, že nám posílají informace o chystaných událostech a programech. Přesto pracujeme na tom, abychom nabídku aktuálních informací o výstavách, trzích, soutěžích, slavnostech, ochutnávkách a dalších akcích ještě zintenzivnili.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

 

Uživatelům, kteří se při vstupu na stránky internetového Receptáře, přihlašují ke své registraci, jsme nově nabídli zvýhodněné ceny produktů v novém eshopu, jehož sortiment se v roce 2012 samozřejmě bude dál rozšiřovat.

Myslíme i na to, aby internetový Receptář byl zajímavý pro čtenáře tradičního tištěného časopisu Receptář a obráceně. Také proto mají uživatelé iReceptáře.cz možnost objednat si výhodné předplatné.

Pečlivě sledujeme diskuzní příspěvky, snažíme se, jak to jen jde, zajistit odborné odpovědi, upozorňujeme autory článků, někdy i předchozí diskutující na nové otázky, které by si zasloužily odpověď. Víme totiž, že články v internetovém Receptáři dokážou čtenáři i po letech doplnit pozoruhodnou zkušeností nebo zážitkem, a tak vlastně dál každé téma dopisovat a doplňovat!

Jak už naznačeno, přízeň a důvěra čtenářů nás velmi těší, ale i zavazuje. Věříme, že v roce 2012 obohatíme nejobsažnější český server o zahradě, domově a kutilství užitečnými novinkami, které vás zaujmou.

Redakce portálu iReceptář.cz a MojeDílo.cz

Akční letáky