obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Květinová show na zámku v Libochovicích

Tradiční květinovou podívanou v půlce srpna si návštěvnici zámku v Libochovicích užívají řadu let. Přehlídka nádherných vazeb často zakomponovaných do veselých scének ohromuje už tím, že scénář i kytice vznikají v rodinné květinářské firmě.

Květinová show v Libochovicích se může pochlubit také svýn charitativním účelem. Pořadatelé pravidelně získávají desítky tisíc z dobrovolného vstupného a dražby kytic. Výtěžek pak pomáhá dětem, seniorům či nemocným.  

Zpravidla druhý srpnový víkend oživuje zámecké nádvoří dvouhodinový program plný fantazie, floristických nápadů i trendů, kostýmů, hudby a scének. Připravuje ho rodinná květinářská firma Anette, tedy dvě sestry, jejich maminka, rodinní příslušníci a desítky jejich přátel a příznivců.

Zvěrokruh, cirkus, svatby a jiná témata

Například během 15. ročníku květinové show v roce 2009 vidělo přes 1800 diváků tři představení zasazené do cirkusového prostředí.

Tématem květinové show roku 2008 zase byla znamení zvěrokruhu: Diváci nadšeně tleskali například hravému a veselému  vystoupení školaček a studentek narozeným ve znamení Berana. Svou roli tu měl i učitel tělesné výchovy s píšťalkou a školník s velikým svazkem klíčů, kteří marně bránili dívkám v jejich svéhlavé touze okouzlovat spolužáky. Ale i spousta rozjásaných, hodně barevných kytic potvrzovala, že ctižádostiví berani rádi tvoří a poznávají nové věci a konec konců i lásky...

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Barokní zámek v Libochovicích stojí na břehu řeky Ohře. Jeho park projektoval na konci sedmnáctého století zahradní architekt s příznačným jménem – Jan Tulipán. Určitě by žasl nad květinovou show, která se tady odehrává každé léto už čtrnáct let.

Podobně byla představena všechna znamení zvěrokruhu, a to vlastně dvakrát. Jednak v úvodní části, kde byla rozdělena do známých seskupení vzdušných, zemských, vodních a ohnivých znamení, a poté jednotlivě.

Bystří a zvídaví Blíženci, kteří jsou hraví i v rámci svých partnerských vztahů, proměnili zámecké nádvoří ve scénku z filmů Slunce, seno... Nechyběla mohutná aranžmá a věnečky z lučního kvítí. 

Znamení Raka ztvárnili jemní, nesmělí, citově založení a také smyslní − zahradníci. Milé a sympatické lidi narozené ve znamení Vah připomenula rozmarná retroscénka s fanynkami, kapelou Beatles a britskými strážníky... 

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz Dobrovolné vstupné společně s výtěžkem z dražby květinových vazeb ohromilo i samotné pořadatele Získali bezmála 84 000 Kč, dalších 20 000 Kč bylo přislíbeno. Do té doby rekordní výtěžek květinově show v Libochovicích podpořil dvě litoměřická zařízení: Klokánek a Hospic Sv.Štěpána.

Další tipy na výlety za inspirací najdete v našem kalendáři

(jt)

Akční letáky