obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Melounový festival

Mezinárodní Melounový festival 2008 proběhl na počátku srpna v pražském nákupním centru Metropole Zličín. Prohlédněte si,ve fotogalerii, jakými dekorativními motivy dokážou kuchaři, barmani, cukráři, ale i šikovní “laici” ozdobit vodní a cukrové melouny.

Melounový festival nadchl každého, kdo má rád krásné věci. Minimálně dvakrát jsou přítažlivé vodní a cukrové melouny ozdobené dekorativním řezem: svou tušenou lahodností a nevídaným vzhledem.

Fantazie s nožem v ruce

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Proměnu oblíbené zeleniny ve výtvarné práce předvedly na festivalu jak profesionálové, tak amatéři z Česka i ciziny. Souboj mistrů, víceboj v nejprestižnějšíí soutěži festivalu, měl čtyři kola a finále. Tématy, které dekoratéři vyřezávali do slupek a dužin melounů, byly postupně: loga, hudební nástroje, květiny, světové metropole a zvířata. Vítězkou se s náskokem stala Anna Strnadlová, třiadvacetiletá kuchařka z obce Rouské na Přerovsku.

 

Během festivalu se bylo nač dívat i díky tomu, že v dalších soutěžních kategoriích byla volba tématu libovolná nebo se zadání týkalo aktuální olympiády v Číně.

Další tipy na výlety za inspirací najdete v Kalendáři.

Foto Jan Tomášek a archiv

Akční letáky