obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Narcis 2012: křest kamélie a příjemné chvíle s Receptářem

Výjimečnou událostí jarní výstavy květin Narcis 2012, která se v půlce dubna konala v Lysé nad Labem, se stalo představení nové odrůdy kamélie japonské. Pokřtila ji herečka Jiřina Bohdalová a šlechtitelský počin ocenili odborníci i publikum.

V pořadí jedenáctý ročník jarní výstavy květin Narcis se po druhé konal s výrazným programovým přispěním časopisu Receptář.

Návštěvníci, mezi kterými bylo mnoho zahrádkářů, v hojné míře využili poradenskou službu, ať už tu v expozici Českého svazu zahrádkářů, nebo právě ve stánku Receptáře.

V něm zájemcům radili stálí spolupracovníci Receptáře RNDr. Stanislav Peleška a Ing. Vlastimil Šindelář, učitelka aranžování květin Ing. Milena Benešová a také Ing. Mirka Paclová, zástupkyně Plant Publicity Holland pro Českou republiku, neziskové organizace na propagaci květin působící v celé Evropě.

Řadu informací si každý mohl odnést též díky nabídce časopisů a publikací hobby magazínu Receptář, které byly na stánku k dispozici.

Narcis 2012Narcis 2012Autor: Archiv ireceptar.cz

Nejen narcisy

Letošní chladné počasí narcisům nepřálo, a tak je tvůrce hlavní květinové expozice, zahradní poradce Vlastimil Šindelář zčásti nahradil tulipány a dalšími jarními květinami, jako jsou azalky, koniklece či ladonky. Poskytli je pěstitelé těchto rostlin a Svaz květinářů a floristů.

Ing. Vlastimil ŠindelářIng. Vlastimil ŠindelářAutor: Archiv ireceptar.cz

K vidění byla rovněž expozice bylinek, rododendronů, okrasných stromků či čerstvě rašících bambusů. 

Narcis 2012Narcis 2012Autor: Archiv ireceptar.cz

Též ochutnávky rozličných káv a čajů nebo vynikajících moravských vín zpříjemnily nejednomu návštěvníkovi výlet za květinovou krásou či za nákupy všeho potřebného pro jarní zahrádku.

Rozhovor s herečkou

Zmíněný sobotní křest nově vyšlechtěné odrůdy kamélie japonské na výstavištním pódiu sledovalo ze zcela zaplněného hlediště na 400 lidí. Mnozí ani nečekali, že si z výstavy květin odnesou tak mimořádný zážitek.

Ba ani členové štábu České televize, který přijel zaznamenat atmosféru výstavy Narcis 2012 speciálně pro diváky pořadu Hoby naší doby, předem netušili, kolik zajímavého tady čeká pro kameru i pro mikrofon.

Kamélii křtila herečka Jiřina Bohdalová, zahradník Vlastimil Šindelář a za Receptář Lenka MieresováKamélii křtila herečka Jiřina Bohdalová, zahradník Vlastimil Šindelář a za Receptář Lenka MieresováAutor: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

14.−17.června se na výstavišti v Lysé nad Labem koná druhý ročník Růžové zahrady, květinové výstavy, jejíž obsah i formu vymýšlejí a realizují lidé kolem hobby magazínu Receptář.

Líbil se křest v podání herečky Jiřiny Bohdalové, jíž asistovala ředitelka marketingu Receptáře Lenka Mieresová a zahradní poradce Vlastimil Šindelář. To vše za skvělého doprovodu hudebního Dua Vinš a zpěvačky Romany Soukupové.

  • A poté bez větší přípravy následovalo to, co tolik potěšilo: Rozhovor moderátora Filipa Novotného z Českého rozhlasu Pardubice se známou herečkou se proměnil v živý, více než půlhodinový komorní medailon, který diváci sledovali s velkým zaujetím.

Jiřina Bohdalová a Vlastimil ŠindelářJiřina Bohdalová a Vlastimil ŠindelářAutor: Archiv ireceptar.cz

„Jiřina Bohdalová byla výtečná a vstřícná. Pozdě odpoledne odjela do televize předávat cenu TýTý. Za posledních deset let jsem na žádné zahradnické výstavě neviděl takový úspěch pořadu, takový ohlas publika,“ komentoval vydařený program Milan Richtermoc z pořadatelského týmu.

Akční letáky