vánoční cukroví
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Polabské vánoční trhy: finále Vypečeného cukrování 16. prosince

Nebaví vás křižovat velká obchodní centra, ale přesto potřebujete nakoupit pro své blízké vánoční dárky? Vypravte se na Zlaté trhy do Lysé nad Labem. V sobotu si jejich návštěvu můžete zpestřit návštěvou programu časopisu Receptář a být tak svědky finálového klání soutěže Vypečené cukrování 2017.

Vánoční trhy v Lysé nad Labem se tradičně konají od pátku do neděle v týdenním intervalu. První prosincový víkend se nesl ve znamení Mikulášské nadílky. Více než dvě stovky prodejců na každém ze tří termínů nabídnou vánoční dárky od potravin a lahůdek přes knihy, porcelán, kosmetiku, textil, oděvy, hračky, zlaté šperky či luxusní kožené zboží.

vánoční cukroví Vánoční cukroví má mnoho tvarů a chutí Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Mezi nejoblíbenější dárky patří vánoční ozdoby. Ve valné většině je zboží od prvovýrobců, tudíž za velmi příznivé ceny. Po celou dobu vánočních trhů je připraven trh uměleckých řemesel a dílničky pro děti, hrací koutky a skákací hrad. Chybět nebude ani papírový betlém z nejhezčích papírových figurek, kterých se na výstavišti sešlo v loňském roce na 800!

Finále Vypečeného cukrování již v sobotu

Součástí Polabských vánočních trhů je pestrý doprovodný programem. Ten začíná pátečním pásmem koled a říkanek dětí ze základních škol a soutěží „Polabské vánoční zpívání“. Vše vyvrcholí v sobotu 16. prosince, kdy proběhne finále soutěže „Vypečené cukrování“ s Jiřím Štědroněm.

Vypečené cukrování - pozvánka Vypečené cukrování - pozvánka Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Soutěž Vypečené cukrování je určena všem hobby cukrářům, cukrářkám a milovníkům tradičních i netradičních originálních vánočních cukrátek, kteří do úterý 13. prosince doručí na výstaviště v Lysé nad Labem (poštou nebo osobně) zásilku 10 vlastních identických vzorků od jednoho druhu vánočního cukroví. Všichni finalisté obdrží hodnotné věcné ceny a roční předplatné hobby magazínu Receptář. Tečku za svátečním dnem udělá v podvečer monumentální ohňostroj.

Zlaté trhy 16. -18.12.2017, Výstaviště Lysá nad Labem, otevřeno je každý den 9-17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.

Akční letáky