obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Přibyslav: Pyro Car 2008

Na celostátním setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek Pyro Car roku 2008 se poslední srpnový víkend sjelo tři sta hasičských vozidel ze všech míst České republiky. Přišlo se na ně podívat více než dvacet tisíc fandů hasičské techniky.

Stříkačky, žebříky, vrtulník

Velké setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a hasičů v České republice se odehrává jednou za tři roky na letišti v Přibyslavi.

Program akce zahajuje společné houkání sirén

  • cisternových stříkaček na podvozcích Tatra, Liaz, Škoda, Man, Iveco a jiných, 
  • vozů s žebříky, plošinami
  • a další speciální požární technikou. 

K vidění jsou hasičští automobiloví veteráni, ruční i zápřahové stříkačky.

Příště v roce 2011

Třetí ročník jedinečné přehlídky požárních automobilů a jiné hasičské techniky se bude konat na letišti v Přibyslavi ve dnech 26. až 28. srpna 2011.

Na celostátním setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek Pyro Car ´08 se poslední srpnový víkend  roku 2008 sjelo tři sta hasičských vozidel ze všech míst České republiky.

Přišlo se na ně podívat více než dvacet tisíc fandů hasičů a jejich techniky.

vrtulnik_pyrocar_pre.jpgvrtulnik_pyrocar_pre.jpgAutor: Archiv ireceptar.cz

Hasičský zásah předvedl vrtulník, hasiči vyprostili posádku havarovaného vozidla a kynologové ukázali, jak psi pomáhají hasičům.

Hrála tu hasičská dechovka ze Skutče, cimbálová, muzika Frgál, country kapela Piráti a rocková skupina Šatlava. Program zpestřil ohňostroj, ale i občerstvení z polních kuchyní několika sborů dobrovolných hasičů

Kdo se o víkendu nestihl v Přibyslavi, která leží na západě Českomoravské vrchoviny nedaleko Havlíčkova Brodu, podívat do Muzea hasičské techniky v přibyslavském zámku, má důvod město navštívit znovu..

Foto Pyro Car

Akční letáky