obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Přijeďte s dýní strašit do děčínské zoo

Zoologická zahrada v Děčíně shlíží na město z Pastýřské stěny, skály pojmenované po strašidelném pastýři. Byl to prý obr a v ruce držel světélkující hůl. Také na přelomu října a listopadu se nad Děčínem objevují svítící strašidla.

V děčínské zoologické zahradě myslí i na ty, kdo se rádi bojí. Ve zdejších lesních zákoutí se pravidelně rok co rok rozsvěcuje množství děsivých dýní, tu a tam se zjeví příšerné čarodějnice.

Grizzly, krkavec, rej strašidel

Strašidelná zoo má v Děčíně tradici, a tak sem za tajemnou atmosférou přijíždí mnoho návštěvníků. Ostatně čím víc jich je, tím víc světélek se při kaci objevuje mezi výběhy a pavilony zvířat.

Kdo si donese vlastní dýní nebo příjde ve strašidelné masce, ušetří na vstupném. Dýni si můžete vydlabat přímo v zoo, vyřezávání obvykle začíná v 16 hodin. V podvečer pak své strašidlo umístíte tam, kde vynikne nejvíc.

Procházku tajuplně nasvícenou zoologickou zahradou v doprovodu strašidel doplňuje i další program.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kvůli rostoucí oblibě tradiční akce jsou pořadatelé vděční každému, kdo děčínské zoo darujte ze své úrody dýni či jinou tykev na prospěšné strašidelné účely Více o tom  se dozvíte na telefonech 412 531 626 nebo 412 531 164.

Pokud se do zoo vypravíte už dopoledne, uděláte si hezký výlet. Areál je skryt v městském lesoparku. Dojdete sem pěšky i vyjedete autem od levého břehu Labe. Poblíž stojí stylová restaurace.

Kdy tu koho krmí

Hodit se vám může informace, že v 9.30 (a ve 14.30) tu dávají krmení medvědům grizzly, v 10 hodin drápkatým opičkám, v 10.30  mangustám liščím, v 11 hodin kočkám rybářským.

Foto archiv Zoo Děčín 

Akční letáky