Rebarbora (Rheum officinale Baillon)
Zdroj: Profimedia.cz

Jak vyčistit připálené hrnce rebarborou: Překvapivě účinně funguje i na mastnotu

Rebarbora alias reveň se snadno pěstuje, pomáhá léčit a hlavně má jedinečně kyselou chuť. Dá se z ní upéct koláč, udělat sirup či báječné želé. A dokonce se osvědčila jako skvělý čistič.

Zdroje: www.dailymail.co.ukwww.housebeautiful.comwww.ceskestavby.cz

Rebarbora (Rheum officinale Baillon)

Jedná se o velmi nenáročnou vytrvalou zeleninu. Častokrát se nesprávně řadí mezi ovoce, k čemuž svádí její kyselá ovocná chuť. Patří do třídy rdesnovitých (Polygonaceae), podobně jako šťovík (Rumex acetosa). Původem pochází tato rostlina s velkými listy z Asie.

Reveň je nejen kulinářsky ceněnou zeleninou, ale byla velmi žádaným lékem v arabském léčitelství. Arabové ji rozšířili po celém světě, takže i u nás se můžeme těšit z této vytrvalé zeleniny s léčivými účinky.

Listy vám udělají užitek leda tak na kompostu. Obsahují totiž toxickou kyselinu šťavelovou, která může způsobit selhání ledvin či různá metabolická onemocnění. Listy vám udělají užitek leda tak na kompostu. Obsahují totiž toxickou kyselinu šťavelovou, která může způsobit selhání ledvin či různá metabolická onemocnění. Zdroj: Profimedia.cz

Jedlý stonek reveně obsahuje látky, jako je draslík, který má schopnost regulovat rovnováhu tekutin v organismu. Protože obsahuje prvky jako je hořčík, železo, fosfor a jód, má velmi pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Třísloviny, glykosidy, silice, jablečné i citronové kyseliny a pektiny, které se v ní také nacházejí, příznivě působí na střevní flóru a mají blahodárný vliv na lidské zdraví! 

Stonky ano, listy ne

Při sklízení dejte pozor, jedlé jsou pouze stonky rebarbory. Listy vám udělají užitek leda tak na kompostu. Obsahují totiž toxickou kyselinu šťavelovou, která může způsobit selhání ledvin či různá metabolická onemocnění. To je také důvod, proč byste neměli sklízet rebarboru od druhé poloviny června a dále. V tomto období je totiž podíl kyseliny šťavelové v celé rostlině už příliš vysoký.

Rebarbora zvládne i tu nejodolnější špínu

Většinou je rebarbora známá jako plodina, která se hodí k vaření či pečení mnoha zajímavých a chuťově lahodných pokrmů. Ale možná vás překvapí, že vám může udělat skvělou službu i při úklidu kuchyně.

Rebarbora vám snadno pomůže odstranit nepříjemné a často nezdolatelné nečistoty! Rebarbora vám snadno pomůže odstranit nepříjemné a často nezdolatelné nečistoty! Zdroj: Profimedia.cz

Máte připálené hrnce, pánve či pekáče? Nemůžete se zbavit zaschlých mastných skvrn? Použijte rebarboru, která vám snadno pomůže odstranit tyto nepříjemné a často nezdolatelné nečistoty! Francouzské hospodyně tento trik používají léta.

Stačí vzít nádoby, které potřebujete vyčistit, a nalít do nich horkou vodu. Do vody pak vložte jeden či dva velké stonky rebarbory. Vše tak 10 minut povařte. Kyseliny obsažené v rebarboře spolu s horkou vodou všechna připálená místa naleptají. Ve chvíli, kdy voda vychladne, vezměte k dočištění už jen houbičku a postižené plochy jí očistěte. V případě opravdu odolné mastnoty použijte ještě běžný prostředek na mytí nádobí.

Akční letáky