Součástí Rumfestu je i barmanské klání.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Rumfest aneb ochutnejte rum jako v Karibiku

Patříte mezi milovníky rumu? Pak si nenechte ujít velkou přehlídku tohoto nápoje. Již za týden budou pražské Žluté lázně připomínat svou atmosférou Karibik.

Návštěvníci se i letos mohou těšit na širokou nabídku rumů, které bude možné ochutnat a nakoupit za speciální festivalové ceny. Pro opravdové nadšence budou i letos připraveny vzdělávací semináře, workshopy a barmanská soutěž. 

Na akci se chystá nejméně 15 vystavovatelů, což je za dobu konání Rumfestu nejvíce. Představí vám více než 150 značek rumů z různých koutů světa a pestré chuťové škály. 

Součástí Rumfestu je i barmanské klání. Součástí Rumfestu je i barmanské klání. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

S trochou nadsázky je možné říci, že Rumfest změnil po třech letech lokál. Prostor, kde se odehrávaly předchozí tři ročníky už byl prostě malý. Letošní, v pořadí 4. ročník oslavy pravého třtinového rumu, se proto uskuteční v areálu Žlutých lázní, tedy na břehu Vltavy v pražském Podolí. 

Rum, čokoláda i kokosy na vltavském břehu

Párování rumu je spjato s čokoládou, kterou zprostředkuje první česká manufaktura čokolády Jordi's. A kdo si bude chtít vychutnat rum tak, jak se pije v Karibiku, využije stánku s mladými kokosy. Atmosféru karibských pláží navodí venkovní prostory, kde bude vyhrávat latinskoamerická kapela a DJ.

K ochutnání bude připraveno na 150 značek rumů. K ochutnání bude připraveno na 150 značek rumů. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Součástí programu bude i barmanská soutěž. Finalisté musí v časovém limitu šesti minut připravit dvě porce svého koktejlu, jenž bude obsahovat maximálně pět složek a ozdobu. Hodnotící kritéria kladou důraz na prezentaci, recepturu, příběh koktejlu a práci se značkou Mount Gay.

Kdy a kde? 

Předehra Rumfestu začíná už s týdenním předstihem. Ve 4 vybraných pražských barech můžete v týdnu před Rumfestem ochutnat plato se speciálními rumy nebo vybrané rumové koktejly. Samotný Rumfest se uskuteční v sobotu 20. května od 13 do 22 hodin v areálu Žluté lázně, Praha 4. Více informací na  www.rumfest.cz

Chybět nebude ani latinskoamerická kapela a DJ. Chybět nebude ani latinskoamerická kapela a DJ. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Organizátorem Rumfestu je Barlife, odborný dvouměsíčník o nápojích. Barlife je podle britské analytické společnosti The IWSR „Nejlepší časopis o nápojích ve střední Evropě“. 

Akční letáky