Nakupování s ochrannými pomůckami je někdy krkolomné.
Zdroj: Jan Faukner / Shutterstock.com

Jednoduchý trik, jak rozdělat v supermarketu igelitový sáček na pečivo

V době, kdy se kolem nás stále šíří nebezpečný typ koronaviru, toužíme pobyt v místech s větším počtem lidí zkrátit na maximum. Jenže s respirátorem na puse se někdy dostáváme do svízelných situací. Život nám často znesnadňují zdánlivé drobnosti. K nim patří například rychlé otevření mikrotenového sáčku v obchodě.

Na slinění prstů a foukání zapomeňte

Když k nám před více než rokem vtrhl nový typ koronaviru, známý jako COVID-19, v plné nahotě se ukázalo, jak nehygienicky zacházejí mnozí z nás  s pečivem. Nějaký čas proto v oddělení pečiva postávali zaměstnanci, kteří dohlíželi na to, aby lidé nepřebírali v bednách pečivo holýma rukama. Obchody nabídly ve větším množství zákazníkům jednorázové rukavice i více mikrotenových sáčků.

Otevírání mikrotenových sáčků představuje pro některé zákazníky noční můru. Otevírání mikrotenových sáčků představuje pro některé zákazníky noční můru. Zdroj: Usacheva Ekaterina / Shutterstock.com

Jenže pokud už se vám podaří ruku strčit do rukavice, stává se otevření sáčku pro mnohé téměř neřešitelným problémem. Mnoho lidí si totiž dříve pomáhalo nasliněním prstu nebo foukáním. To však s ochranou úst není nyní možné. A tak se občas stává, že lidé nerovný boj s otvíráním sáčků po chvíli vzdají a raději si nabírají ovoce a zeleninu jen volně do košíků a cenovky lepí na každý kus zvlášť.

Otvírání bramborou či tleskáním

Že tenhle problém řeší lidé po celém světě, napovídají videa z mnoha zemí. Nabízejí hned několik možností, jak se do sáčku snadno dostat. Některé jsou však poněkud zvláštní. K těm patří otevírání za pomoci brambor či tleskání. Sáček podle jejich autorů jde otevřít snadněji, když jej položíme mezi dvě brambory, kterými o sebe třeme. „Tleskací metoda“ spočívá v tom, že okraj sáčku, který chceme otevřít vložíme mezi ukazováček a prostředníček jedné ruky a druhou do něj zatleskáme. Tyto metody však kromě otevření sáčku přitáhnou nechtěnou pozornost ostatních.

Trik s trojúhelníčkem

Tenhle trik je výborný. Ale hodí se hlavně na otevírání sáčků či tašek, které mají vykrojené „uši“.

Velmi snadno jdou otevřít sáčky či tašky s ušima. Velmi snadno jdou otevřít sáčky či tašky s ušima. Zdroj: Gansstock / Shutterstock.com

Názorně je vše patrné na následujícím videu. Pokud hůř vidíte, nemusíte se trápit, že trojúhelníček dobře nerozeznáte. Už jen to, když uchopíte sáček rukou za jedno ucho a druhou někde uprostřed a lehce zatáhnete, povede k rychlému otevření. Nejlépe otvor uvidíte právě v místě, kde vybíhá "ucho".

Tření mezi prsty nebo dlaněmi

Asi nejkrkolomnější metodou je snaha otevřít sáček prsty. Přitom stačí lehce promnout horní hranu sáčku mezi dlaněmi nebo prsty a máte vyhráno.

Poohlédněte se po náhradním řešení

Na trhu se objevila celá řada sáčků, které můžeme používat při nakupování opakovaně. Případně si je můžeme snadno vyrobit i doma.

Na ovoce a zeleninu využijete textilní sáčky, mohou být ušité i ze záclony. Na ovoce a zeleninu využijete textilní sáčky, mohou být ušité i ze záclony. Zdroj: Shutterstock.com / SpelaG91

Díky jejich používání si ušetříme nejen nervy s otvíráním mikrotenových pytlíků, ale ulevíme i přírodě. Vyhozené sáčky snadno poletují přírodou, ve které se mnohdy stávají velkým nebezpečím pro volně žijící živočichy.

Zdroj: www.idnes.czwww.lifee.cz

Akční letáky