obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Slavkov u Brna: Oldtimer Festival

Také rádi spočinete okem na ladných tvarech aut z dávných časů minulého století a žasnete nad technikou vozů, které vznikly bez robotů a počítačů? Koncem června pózují naleštění senioři v jedinečném prostředí slavkovského zámeckého parku.

Výjimečné víkendové setkání milovníků automobilové historie v parku slavkovského zámku patří k vyhlášeným srazům veteránů. Vozidla sem přijíždějí od pátku, většina po vlastní ose.

Za volanty nebo za řídítky a rovněž na místech spolujezdců sedí dobově oděné dámy a pánové. 

Mezi exponáty se objevují i jedinečné stroje, které byly postaveny před více než sto lety. Park voní benzínem, motory bublají vzpomínkami.

Přehlídku šesti stovek rozličných historických vozidel pravidelně přijíždějí pozdravit současné sportovní automobily a motocykly.

Pořadatelé organizují vedle výstavy automobilů i burzu náhradních dílů.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Historické muzeum ve Slavkově zpravidla nabídne ještě další atraktivní zámecký program.

Slavkov v encyklopedii

Slavkov píše své dějiny od třináctého století; první písemná zmínka se vztahuje k roku 1237. Řád německých rytířů zde vybudoval tvrz a sídlo roku 1416 dosáhlo statusu města, které se roku 1609 stalo majetkem rodu Kouniců. 

Za Oldřicha z Kounic byla původní tvrz přestavěná na renezanční zámek, v letech 1692 až 1774 se uskutečnila úprava na reprezentační barokní sídlo podle návrhu D. Martinelliho s bohatou výzdobou, zahradou, později přeměněnou na přírodní park.

V zámku je kounicovská galerie, sál předků, muzeum slavkovské bitvy, v nádvoří galerie antických soch, přístupné je i podzemí. 

Akční letáky