„Nejsem léčitel, pouze pyramidy stavím a nechávám je působit,“ říká Václav Blažejovský. Před lety se mu do rukou dostala nesmírně zajímavá knížka Tajemství pyramid autora Chaila El Hakima, kde se kromě jiného popisují všestranně prospěšné až zázračné účinky energie Země a vesmíru, které pyramidy v sobě absorbují.

„Připadalo mi to skoro neuvěřitelné, a tak jsem se rozhodl vyzkoušet to. Podle knížky jsem doma postavil svoji první pyramidu z dřevěných desek, ze kterých se vyrábí nábytek, a začal jsem ji testovat — opět podle knížky. Výsledky mě překvapily, ono to opravdu fungovalo!

A tak jsem postavil další, větší pyramidy a dál jsem experimentoval a přicházel jsem na další a další způsoby, jak pyramidální energii využít. Své zkušenosti si samozřejmě nenechávám pro sebe. Například pod velkou léčivou pyramidou se základnou 2,4 m, kterou jsem postavil na zahradě, si dobila energii spousta lidí, kteří za mnou jezdí ze všech částí republiky.

Podobnou léčivou pyramidu v podobě velkého plechového kuželu například používá fenomenální žokej Josef Váňa. Pod pyramidou takto nabíjí energií své koně i sebe samého. A o moje kuželové pyramidy, které vyrábím a nabíjím pod velkou zahradní pyramidou, je také velký zájem,“ tvrdí Václav Blažejovský.

„Podle mne existuje celkem jednoduchá teorie, jak pyramidy léčí: Nemoc nastane vždy, když tělu někde chybí energie. Právě pyramidy mají tu schopnost onu chybějící energii tělu dodat, dobít nás,“ vysvětluje léčivé účinky pyramid.

Tři druhy energie

„V pyramidě pak existují tři druhy energie. Ve spodní třetině výšky pyramidy působí léčivá energie, která je velmi silná a je třeba ji ze začátku nechat působit jen půl hodiny. Stalo se mi asi dvakrát, že jsem se v pyramidě přebil, a udělalo se mi hodně nevolno. Toto přebití je pak možné srazit troškou alkoholu (destilát, vinný střik).

Další je energie venkovní harmonizující, kterou pyramida šíří kolem sebe v poměrně velkém poloměru. Například jehlan o poloměru 20 cm dokáže vytvořit bublinu této energie o poloměru 20 metrů. Tato energie neutralizuje negativní vlivy v okolí.

A třetí energie proudí z vrcholu pyramidy vzhůru v jakési spirále a odvádí z prostoru všechna negativa.“

Jak si postavit léčivou pyramidu

Václav Blažejovský stavbu všem doporučuje: Na materiálu nezáleží — kromě zmíněného dřeva se hodí různé kovy, sklo či plasty. Je jen třeba, aby stěny byly hladké a bez spár — nelze tedy použít neohoblovaná prkna podobné materiály. Nevhodné jsou i palubky spojené perem a drážkou.

Dřevo vůbec se pro stavbu pyramidy příliš nehodí, protože vinou pyramidální energie sedmkrát rychleji vysychá a kroutí se.

Vrchol pyramidy by měl svírat úhel 65° (egyptské pyramidy měly 52°).

Pro začátečníky je ideální léčivý kužel. V podstatě stačí z nějakého vhodného materiálu (například tužší plastová fólie, laminovaného papíru) vytvořit půlkruh, v polovině rovné strany přehnout a konce půlkruhu slepit lepicí páskou.

  • O pyramidální energii se píše například v knize Ing. Jaroslava Hanuse Tajemné pyramidy ve službách člověka z nakladatelství Pragma nebo v publikacích Chail El Hakima Tajemství pyramid, Esoterika, Mysteria, Pyramidální terapie.

Nejen pro dobití energie a zlepšení zdraví

Malé pyramidky a kužele také odstraňují elektrosmog, který v bytě vyzařují monitor počítače, televizní obrazovka či mobilní telefon. Postačí kužel umístit mezi obrazovku a diváka, mobilní telefon necháme nastojato pod kuželem 24 hodin.

Bezpečně ochrání před působením patogenních zón v místnosti, odpuzuje z místnosti pavouky (10cm kuželová pyramida takto očistí místnost 5x5 m).

Patent 91304/59 udělený před mnoha lety Ing. Drbalovi má výmluvný název: Broušení žiletek v pyramidě. Pokud to budeme chtít vyzkoušet, postačí kužel o základně 10 cm. Je však nutné žiletku v kuželu umístit ostřím severojižním směrem.

Kužel fixovaný asi 50 cm pod hladinou zahradního bazénu zamezí, aby voda zezelenala. Je však nutná kvalitní filtrace, která z vody odstraní odumřelé zárodky sinic.

Mnohostranné užití má voda ošetřená v pyramidě, která se tak zbaví negativních příměsí. Získá lepší chuť a je možné ji zkusit použít jako léčivý prostředek při různých neduzích, kdy posiluje účinek obvyklé lékařské péče. Funguje i preventivně.

Foto autor