obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Tip na výlet: Za česnekem do Buchlovic

Poslední či předposlední červencovou sobotu voní v části zámeckého parku v Buchlovicích jedna z nejvýraznějších ochucovacích bylin. Od deseti hodin dopoledne do šesti do večera se tu každý rok koná oblíbený Festival česneku.

Ochutnali jste někdy česnekové mléko nebo česnekovou vodku? Ani tyto nápoje nechybějí na festivalovém jídelníčku. Stejně jako česneková polévka se smetanou, česneková omáčka k uzenému masu s knedlíkem, řízek v česnekovém těstíčku a další tematické speciality. Vedle inspirativní nabídky receptů, jak populární a velmi zdravou plodinu využít, k festivalu patří také jarmark s rozmanitým zbožím a pestrý folklorní program.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pane Garlíku, buďte vítán!

Nositelé příjmení Česnek (-ová), ale též Garlík (-ová), Knobloch (-ová) nebo anglicky Garlic či německy Knoblauch mají vstup volný.

Přijeďte v klobouku!

Pořadatelé každoročně překvapují návštěvníky veselými a hravými závody, jako je Mistrovství České republiky v plivání česneku na dálku, klání o nejhmotnější nebo nejzvláštnější česnek, soutěž o nejsmradlavější dítě nebo o nejkrásnější dívku slováckého typu a tak podobně.

soutěž v plivání česneku soutěž v plivání česneku Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vše se odehrává v krásné zámecké zahradě, v malebném kraji Chřibů na Uherskohradišťsku, kde se česneku opravdu daří. Nechybí muzika, taneční vystoupení, zazpívat si může každý.

Co se česneku týče, ke koupi bude nejen úroda či sadba přímo od pěstitelů, ale například i ozdobné česnekové vazby.

Dámy jsou vítány v kloboucích zeleninou zdobených. Samozřejmě, česnek by neměl chybět.

Další tipy na výlety za inspirací najdete v Kalendáři akcí

Akční letáky