Výherkyně soutěže Fandím iReceptáři
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Z výhry v soutěži Fandím iReceptáři se raduje maminka i dcera

Alena Jelínková ráda soutěží s časopisy i na internetu, a tak není divu, že si pravidelně otevírá internetový Receptář. Letos na jaře se na ni usmálo štěstí a zvítězila v soutěži Fandím iReceptáři. Získala mikrovlnnou troubu Whirlpool.

Vydali jsme se za výherkyní do malé vsi u Benešova, abychom ji cenu předali osobně. Alena Jelínková je zdejší rodačkou. Dnes tu žije se svou rodinou − manželem a dcerami, sedmiletou Kristýnkou a tříletou Terezkou. 

Na stránky internetového Receptáře přichází nejen kvůli soutěžím, ale také si pročítá recepty, porovnává je s jinými, a když najde nějaký dobrý tip, třeba jenom nápad na dochucení, využije ho.

Výherkyně soutěže Fandím iReceptářiVýherkyně soutěže Fandím iReceptářiAutor: Archiv ireceptar.cz

„Zejména co se zeleniny z vlastní zahrady týče. Pěstujeme si ji sami,“ říká Alena Jelínková. „To se nedá s kupovanou ani srovnat, jak je ta naše dobrá!“ Na zahrádce nechybí květiny, u okna kvetou orchideje. 

„Mamka umí výbornou bramboračku,“ doplňuje Kristýna, jak je to u nich doma se zeleninovými jídly. „A taky rajskou!,“ vzpomene si. Sama prý nejraději ze všeho vaření maže palačinky třešňovou marmeládou od babičky.

Kristýna nás také ohromila veselými figurkami a obrázky, které uhnětla a vyzdobila v keramickém kroužku nejdřív v mateřské škole a teď i v první třídě.

„Ještě Q, W a X a už budeme umět celou abecedu,“ dozvídáme se aktuální stav věcí, když se prvňačky ptáme, jak se jí líbí ve škole.

První bude popcorn, pak Sachrův dort  

„Už víte, co budete dělat s výhrou?“ ptáme se maminky.

„Četla jsem na internetu recept na Sachrův dort v mikrovlnce za sedm minut. Tak ten bych mohla zkusit,“ uvažuje Alena Jelínková.

Vzápětí se o slovo hlásí dcera: „Budeme v ní taky vařit popcorn. Babička takhle dělá máslový popcorn a je dobrej.“

„A jak to dělá?“

„Nastaví si hodiny, potom to začne praskat a až to dopraská, tak se to musí vyndat, aby se popcorn nespálil. Ty kuličky se strašně zvětšej a prasknou! No a je z nich popcorn,“ doporučuje Kristýna svůj oblíbený recept.

Dceru maminčina výhra očividně nadchla. Mikrovlnku si u Jelínků určitě užijí.

Akční letáky