Zdraví

Které potraviny pomáhají proti stresu a úzkosti?

Nejlepší potraviny proti stresu a úzkosti: Tyto fungují na nervy skvěle

Nervy máte jednom jedny. Co tedy dělat, když vám haprují? Dnešní doba je stresová. Člověk se musí otáčet, aby si splnil všechny své sny a předsevzetí. Hypotéka. Rodina. Dovolená u moře… Nic není zadarmo a vše vyžaduje plné nasazení. Jenže člověk není stroj a občas každému „dojdou baterky". A pak, když to nejméně čekáte, vás přepadne úzkost… takový ten nepříjemný tlak na hrudi, až máte pocit, že nemůžete dýchat. Co teď?
Ocet z třešní je zdravotní zázrak.

Naši předci nakládali třešně a vyráběli z nich ocet: Je to lék na 7 neduhů

Možná i vás překvapila úroda třešní a vy teď přemýšlíte, jak s ní naložit, aby se třešně nezkazily a vy z nich tak vytěžili co možná nejvíce. Způsobů existuje hned několik. Můžete třeště například zabalit a uložit do mrazáku, anebo z nich udělat kompot či lahodnou marmeládu. Dá se z nich ale také vyrobit úžasný třešňový ocet. Ten nejenže dodá dokonalou chuť vašim letním salátům, ale je také nabitý zdraví prospěšnými látkami. 
DASH je zkratka pro Dietary Approaches to Stop Hypertension, což se dá volně přeložit jako výživové přístupy k zastavení hypertenze a snížení rizika srdečních onemocnění.

DASH dieta: Nejzdravější na světě, vhodná i pro starší s problémy s tlakem

Konečně jsme se dočkali! Je tady horké léto. Nastal čas plavek a každý z nás se chce cítit v plné síle a fit. Přebývá vám snad stále nějaký ten špíček či kilo navíc? Zachrání vás nejzdravější dieta na světě jménem DASH. Za měsíc zhubnete nejen 5 kilo váhy, ale podpoříte i zdraví svého srdce a cév. A hlavně? Nebudete v žádném případě hladovět!