Zdraví

Jak využít v kuchyni ovesné vločky při hubnutí?

Hubnutí po padesátce: Ovesné vločky obsahují hormon sytosti. Jak toho využít?

Na přípravu jsou rychlé, chutné a ovesná kaše se v posledních letech stala skoro synonymem pro zdravou snídani. Ovesné vločky jsou rozhodně potravinou, která by ve vašem jídelníčku neměla chybět, zvlášť pokud se snažíte udržet fit a zbavit se přebytečných kilogramů. Vločky obsahují totiž hormon sytosti, který vám k vysněné váze může pomoci. Jak?
Víte, že arašídy jsou velmi zdravé?

Vědci tvrdí, že arašídy brání rakovině. Kolik jich sníst denně?

Arašídy jsou mezi ořechy považovány za ty levné a obyčejné. Je jich dost a do moučníků se spíš nehodí. Na ty máme lískové, vlašské, pekanové, pistáciové a mnohé další oříšky, které se výborně snoubí se sladkým pečivem či cukrovím. Arašídy přesto patří mezi hodnotné potraviny a jejich příznivá cena z nich dělá skvělou pochutinu, kterou si může dopřát každý denně nebo alespoň několikrát v týdnu. Ptáte se proč?
Co byste ráno neměli dělat?

Tohle nikdy nedělejte hned po probuzení. Můžete si vážně ublížit!

Máte ranní rutinu, kterou neradi porušujete? Je vaše ráno klidné a pomalé, anebo prostě skočíte do nového dne rovnýma nohama a frčíte do práce? Každý jsme jiný, a tak i naše těla a mozky fungují různě. Nicméně někdy drobné detaily hrají roli nejen v tom, jak den prožijeme, ale také se odráží na našem organisumu i duševní pohodě. Proč byste neměli některé běžné činnosti po probuzení dělat? 
Jak na jarní detox podle babiček?

Jak vyčistit játra, kůži a plíce: Naše babičky to dělaly přirozeně tím, co jedly

Je detox opravdu potřeba? Odborníci upozorňují, že namísto bylinných kúr či specializovaných prostředků hlásajících velkými písmeny DETOX, bychom se měli soustředit na potřeby svého těla. Ono samo se dokáže báječně postarat o detox v našem těle. Podpořit jej v této činnosti rozhodně můžete, nicméně základem je to, co jíte. Jak vyčistit jatra, plíce i kůži?
Jak zhubnout břicho?

Cvičení na hubnutí břicha je mýtus. Funguje úplně jiná strategie, zkuste ji

Mít vysněnou postavu touží snad každá žena. Na těle jsou oblasti, kde se tuk ukládá nejsnáze, je nejvíc vidět a zbavit se ho, dá naopak nejvíce zabrat. Řeč je o břišním tuku. Jak se ukazuje, cvičení břišních svalů s ním nijak nezahýbe a tuk zázračně nezmizí. K tomu, abyste se zbavili tuku v oblasti bříška, je nutné zvolit úplně jinou strategii. Jakou?