Zdraví

deodorant aplikace

Jak vonět bez chemie: 5 přírodních náhražek deodorantů a recept, jak je použít

Pocení nelze zabránit, navíc jej tělo potřebuje k termoregulaci. Potíž je v tom, že pot má specifický odér, který není zrovna voňavý a během teplejších dní, kdy se lidské tělo potí ještě více, už vůbec ne. Běžně dostupné deodoranty jsou chemickou bombou, která není pro náš organismus úplně zdravá a přírodní varianty jsou drahé. Zkuste to jinak! Vsaďte na přírodní deodoranty, které jsou úplně bez chemie. Ukážeme vám, jak na to.
Co by měla denně dělat žena po padesátce?

10 věcí, které by ženy nad 50 měly dělat každý den. Děláte je?

Opakovat si, že věk je jen číslo, můžeme donekonečna, ale stejně nás přibývající svíčky na dortu čas od času potrápí. I proto je důležité mít pozitivní přístup k životu a snažit se změnit to, co nám z nějakého důvodu nevyhovuje, bere nám energii a spíše se zaměřit na to, co nám dělá radost. Co by měly tedy ženy nad 50 dělat každý den, aby se cítily dobře, šťastné a podpořily své zdraví? Pojďte se na to s námi podívat.
Máslo z divokých bylinek je fantastický životabudič

Moje babička každé jaro trhala plevel a míchala ho s máslem. Zdravotní zázrak!

Jarních receptů není nikdy dost a proč plnými doušky nevyužít dary přírody, které právě teď mají tu největší sílu? O léčivých účincích neobyčejného plevele věděly už naše babičky a přidávaly jej do všemožných pokrmů. Zkuste si vyrobit domácí bylinkové máslo a využijte to, co příroda nabízí právě teď. Skvělé účinky mají například pampeliška nebo popenec, ale i mnohé další jarní divoké bylinky.
Jak rychle vyprchá alkohol z těla?

Za jak dlouho můžete řídit po požití alkoholu? Je to jinak, než si většina myslí

K velikonočním svátkům neodmyslitelně patří i nějaká ta sklenička alkoholu. Máte ale představu, jak dlouho trvá tělu, než alkohol zpracuje a zbaví se ho? Myslíte, že ráno už nic nenadýcháte? Tak jednoduché to není. Na rychlosti, jakou se organismus zbavuje alkoholu, má vliv mnoho proměnných. Udělejte si představu o tom, kdy už bude řízení auta bezpečné.