Zdraví

Proč by zejména ženy po 50 neměly koukat před spaním do mobilního telefonu?

Proč by zejména ženy nad 50 neměly před spaním koukat do mobilu. Důležité!

Určitě jste už někdy slyšeli větu: „Člověk je tak starý, na kolik se cítí.“ Jistě na tom něco je, věk se ale zastavit nedá. Každá žena by měla vědět, jaké změny na ni čekají po padesátce. Důvodem je, aby měla čas se na ně připravit a osvojit si některé návyky, které jí pomohou se vyrovnat s přicházejícími změnami. Proč by zejména ženy po padesátce neměly před spaním koukat do mobilu? Souvisí to se zdravím i hubnutím.
Alobal je praktický pomocník v každé domácnosti, ale má i zdravotní rizika.

5 věcí, které za žádnou cenu nebalte do alobalu. Neubližujte si

Vzpomenete si, kdy jste se poprvé setkali s aluminiovou fólií? Určitě! Jako malé děti jsme všichni milovali barevné figurky z vánočních kolekcí nebo velikonoční zajíčky zabalené v pestrobarevné folii. Ti starší spíše vzpomenou na výraz staniol. Byla to také folie, jen byla vyrobená z cínu. Od poloviny minulého století byl staniol nahrazen levnější hliníkovou folií – tedy alobalem. Málokdo ale ví, co do alobalu nesmí. Co do něj za žádnou cenu nebalit?
Kopřivě se přezdívá královna léčivých bylin. Využijete ji v kuchyni, na zahradě, v domácí lékárničce i jako kosmetický přípravek.

Kopřivy v zahradě naše prababičky nelikvidovaly. Využily je na 4 způsoby!

Víte, jaké rostlině se přezdívá královna léčivých bylin? Uhodli jste, kopřivě. Kopřiva dvoudomá je považována za jednu z nejstarších léčivek. Naše babičky na jaře využívaly blahodárné účinky této rostliny jako lék, v kuchyni, na zahradě i v kosmetice. Kopřivy se používaly také jako základ do krmiva domácí drůbeže. Mladé jarní kopřivy vyčistí a podpoří zdraví našeho organismu.
Jaké zdravotní účinky má vývar z kostí na lidský organismus?

Vývar z kostí: Co se stane s tělem, když si ho dáte denně na lačno? Zázrak!

Silný masový vývar nebo vývar z kostí je grál zdraví v misce. A to doslova. Jeho zdravotních účinků si byli vědomi už dávní léčitelé a zdravotní účinky poctivého masového vývaru jsou opěvovány po staletí. Vždyť i některé asijské kultury, které se pyšní dlouhověkostí své populace, jsou zvyklé jako první jídlo dne konzumovat silný vývar!