Zdraví

Připravte si posilující čaj, který očistí vaše tělo v každém věku, i po padesátce.

Babiččin posilující nálev pro ženy nad 50: Základem jsou pampeliška a skořice

Lidé si bylinkami zpříjemňují život a využívají jejich vlastností, co je svět světem. I když bylinky nezařídí život bez bolístek a nemocí, mohou významně pomoci. Platí to i pro ženy po padesátce, které se po padesátce mohou kvůli hromonálním změnám cítit sklesle. Často se u nich vyskytuje pocit rychlého zestárnutí, k čemuž ještě přispívá unavený vzhled pokožky. Pročistěte tělo a využijte posilujících bylinek ve svůj prospěch. 
Jak naložit kopřivu a mít ji po ruce celý rok?

Nápoj na čištění krve po celý rok ve špajzu: Stačí nasekat kopřivy a naložit je

Kopřivy jsou takřka všelék a skvělý čistič krve. Jejich růst je v plném proudu. Nyní je ten správný čas, kdy je ještě nasbírat a uchovat si je na horší časy. S pokračujícími měsíci se totiž kopřivy trhat nedoporučuje. Takže najděte volnou chvíli a zásobte se tímto elixírem zdraví právě teď! Poradíme vám, jak kopřivy nejlépe skladovat. Můžete si z nich připravit například tinkturu, ale i další zdravotní zázraky.
Z kořene pampelišky si udělejte zdravou bezkofeinovou kávu.

Káva z pampelišky je fantastický čistič těla. Snadno si ji připravíte sami

V dobách našich prababiček a babiček bylo běžné, že se místo drahé kávy pily kávoviny, tedy náhražky kávy. Nejznámější falešnou kávou je cikorka. Vyráběla se z kořene čekanky. Z ekonomických důvodů se používaly i jiné suroviny. Pražilo se žito, ječmen, špalda, dokonce i žaludy. My vás naučíme pampeliškovou kávu, která má pozoruhodné zdravotní účinky pro vaše tělo.
Čaj z bobkového listu posílí obranyschopnost organismu.

Čaj z obyčejného bobkového listu: Zdravotní zázrak na 5 neduhů

Bobkový list zná každý hlavně jako koření, které se používá při vaření omáček a vývarů. Je to ale škoda, protože vavřín, jak se bobkovému listu říká trochu vznešeněji, je dokonalý zdravotní zázrak a zaslouží si mnohem více pozornosti. Dokáže vyléčit nebo zmírnit hned několik zdravotních neduhů. Pojďte se podívat na příznivé účinky bobkového listu.