Zdraví

Hubnutí začíná v hlavě.

Hubnutí je v hlavě: jak přenastavit mozek, aby šla kila sama dolů

Mnoho z nás dlouhodobě bojuje se svou váhou. Měsíce odhodlání a dílčích úspěchů jsou s železnou pravidelností střídány jojo efektem a rezignací. Vyzkoušeli jsme už všechny možné diety, snažíme se cvičit, ale trvalý uspokojivý výsledek se nedostavuje. Jak z toho ven a jak mít takovou postavu, o jaké sníme, jednou provždy? Začít musíme, možná pro někoho překvapivě, nikoliv v posilovně, ale ve vlastní hlavě.
Relaxační procházka podél řeky pomůže i psychickému zdraví.

Co se stane s vaším tělem, když každý den ujdete deset tisíc kroků

Hýbat se je zdravé, to asi nikdo nerozporuje. Ale často je problémem, nebo možná i výmluvou, že není čas, vybavení je drahé, jsme unavení… Přitom existuje velmi dostupný a přirozený pohyb, který možná ani za sport nepovažujeme, ale který s naším tělem dokáže opravdové zázraky. Ano, je to obyčejná chůze. Jak se změní naše tělo, když se začneme chůzi opravdu věnovat?
Máte problém s usínáním?

Jak spolehlivě usnout do dvou minut: Zkuste metodu amerických vojáků

Máte problém usnout? Honí se vám v hlavě myšlenky, které řeší minulost nebo to, co vás čeká? Nezabírají podpůrné prostředky jako meditace, relaxační hudba nebo meduňkový čaj a bylinné prášky na uklidnění? Nezoufejte a neotevírejte ani pivo ani víno, které sice také posílají "do limbu", zdravotně by se vám to ale moc často nevyplatilo. Zkuste raději speciální vojenskou metodu.