Zdraví

Z česneku můžeme připravit například tinkturu.

Návod na česnekovou tinkturu: Všelék našich babiček si snadno vyrobíte sami

Česnek patří nejen k oblíbeným přísadám v kuchyni, ale pro své vlastnosti se těší mimořádné oblibě v lidovém léčitelství. V době, kdy lidé neměli snadno dostupnou lékařskou péči se mnohdy užíval téměř jako zázračný všelék. I dnes se užívání česneku doporučuje pro zdravotní benefity - má příznivý účinek na tělo, především na krevní systém a srdce.
Pravidelná konzumace česneku většině lidí velmi prospívá.

Co se stane s vaším tělem, když začnete jíst jeden stroužek česneku denně

Obzvlášť v dnešní době se chceme všichni udržet v co nejlepší kondici a být co nejzdravější. Jsme ochotni kvůli tomu nakoupit množství drahých potravinových doplňků a denně polykat nevábné kapsle. Přitom máme doma potraviny, které nám často udělají stejnou, ne-li lepší službu, a zároveň jsou mnohem levnější i chutnější. Například starý dobrý česnek. Je běžnou součástí našeho jídelníčku, ale víte, co se stane, pokud ho začnete jíst denně?
Hubnutí začíná v hlavě.

Hubnutí je v hlavě: jak přenastavit mozek, aby šla kila sama dolů

Mnoho z nás dlouhodobě bojuje se svou váhou. Měsíce odhodlání a dílčích úspěchů jsou s železnou pravidelností střídány jojo efektem a rezignací. Vyzkoušeli jsme už všechny možné diety, snažíme se cvičit, ale trvalý uspokojivý výsledek se nedostavuje. Jak z toho ven a jak mít takovou postavu, o jaké sníme, jednou provždy? Začít musíme, možná pro někoho překvapivě, nikoliv v posilovně, ale ve vlastní hlavě.
Relaxační procházka podél řeky pomůže i psychickému zdraví.

Co se stane s vaším tělem, když každý den ujdete deset tisíc kroků

Hýbat se je zdravé, to asi nikdo nerozporuje. Ale často je problémem, nebo možná i výmluvou, že není čas, vybavení je drahé, jsme unavení… Přitom existuje velmi dostupný a přirozený pohyb, který možná ani za sport nepovažujeme, ale který s naším tělem dokáže opravdové zázraky. Ano, je to obyčejná chůze. Jak se změní naše tělo, když se začneme chůzi opravdu věnovat?