Zdraví

Nehty nemusejí být jen dokonalé. Mohou leccos prozradit

Co mohou prozradit o zdraví naše nehty? Pozorujte flíčky, barvu i změnu kvality

Věděli jste, že vaše nehty mohou odhalit stopy vašeho celkového zdraví? Změna barvy nehtů, zvýšená lámavost či fleky mohou znamenat zdravotní problémy. Stejně tak bílé flíčky, zvlnění nebo divné hrbolky mohou signalizovat, že se v těle něco děje. Problémy s játry, plícemi i srdcem se totiž mohou zrcadlit na vašich nehtech. Na co si dát pozor? 
Zhubnout do plavek ještě stihnete

Nová bikiny dieta: Při správném dávkování základních surovin zhubnete za 21 dní

Do léta je ještě daleko? Ani náhodou, teplé počasí je za dveřmi a s jeho příchodem faldíkům zmizí milosrdné maskování v podobě svetrů a kabátů. Chcete si konečně užít teplé měsíce a neschovávat nadbytečná kila? Právě teď je ideální čas na změnu. 21 dní je doba, po kterou zvládnete vybudovat zdravé návyky a zbavíte se přebytečných kil.
Správné mytí vlasů není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá

Chyby při mytí vlasů, které jsme se naučili v dětství, a stále je opakujeme

Většina lidí si neumí umýt správně vlasy. Pokud nejste zastánci "no poo" trendu, tedy bezšamponové metody mytí vlasů, vlasy opečováváte minimálně jedenkrát týdně. Aby však byly společně s pokožkou hlavy zdravé, je třeba dodržovat jednoduchá pravidla. Zapomeňte na předsudky, které se tradovaly za našeho dětství, typu: Časté mytí vlasům škodí, šampón musíme nanášet dvakrát, čím teplejší voda, tím lépe vlasy odmastí.
Bílý povlak na jazyku může signalizovat kvasinkovou infekci

Bílý povlak či skvrny na jazyku nepodceňujte. Mohou signalizovat vážné choroby

Naše tělo nám umí dát najevo, co se s ním děje. Pozorný diagnostik se tak v mnoha případech obejde bez drahých vyšetření specializovanými přístroji. Stačí si jen pacienta pořádně prohlédnout. Podívat se musí určitě na jazyk, protože právě ten umí řadu možných zdravotních potíží velmi rychle signalizovat. Takže pokud začne vypadat jinak než obvykle, zpozorněte.