Zdroje: www.santemagazine.fr, bechermarket.cz

Artróza a artritida

Artróza na nás číhá především po padesátce, ale rozhodně se s ní můžete setkat i dříve. U výskytu artrózy hrají roli mnohé faktory, mezi které ale patří také dědičné predispozice, nadváha nebo fyzická zátěž. Je to degenerativní onemocnění kloubů, které však ještě není zánětem.

Zánět, tedy artritida, se přidává dříve nebo později a problém s klouby ještě prohlubuje. Artritida nemusí vždy souviset s artrózou, ale pro mnohé jsou si vzájemně synonymem.

Cvičením proti artróze

Artróza netrápí jen bolestivostí, ale také faktickým omezením hybnosti. Může se týkat v podstatě všech kloubů, takže postihuje celé tělo. Podívejte se, jakým způsobem je možné trénovat a rozhýbat ruce. Vzhledem k tomu, že je onemocnění kloubů degenerativní, klouby už jako za mlada nikdy nebudou, ale můžete procvičit a natrénovat svaly a kloubům ulevit.

Zdroj: Youtube

Zlepšit stav nemocného není jednoduché. Často jde o kombinaci farmak a cvičení, hubnutí nebo jiného zmírnění zátěže kloubů. Mezi babské prostředky patří také bylinky a především ty, které mají protizánětlivé a analgetické vlastnosti.

Co radí proti artróze francouzské babky kořenářky?

Právě ty si oblíbily i Francouzky a patří mezi ně ďáblův spár, což je sukulent pocházející z jihu Afriky. I když je to bylina cizokrajná, prodává se i u nás. Z velmi jemného prášku se připravuje čaj, nebo se přidává do jídel.

Francouzi, kteří měli mnohem toulavější boty než našinec, měli také ve svém jídelníčku různá koření mnohem dříve.

Další vhodnou rostlinou užívanou při artróze jsou například zázvor a kurkuma, o jejichž silně protizánětlivých účincích se mluví už léta a stejné látky jsou také nápomocné při revmatických obtížích a onemocnění kloubů obecně.

Francouzi mají na seznamu přírodních léčiv vhodných na klouby také listy černého rybízu, kopřivu, kůru vrby bílé, ale také tavolník, neboť obsahují látky podobné těm v acylpyrinu.

Zajímavé je, že také obyčejný zelený nebo bílý čaj obsahují tolik polyfenolů s antioxidačními a protizánětlivými účinky, že lze rozhodně doporučit také jejich konzumaci. Zelený čaj je dnes běžně k mání ve všech obchodech a lze si vybrat z velikého množství chutí a vůní, které vám konzumaci zpříjemní.

Mezi na klouby doporučovanými potravinami jsou také višně, ananas nebo také česnek či pálivý kapsaicin obsažený v pálivých papričkách.

Související články