Popraskané a suché paty dokáže hydratovat obyčejná banánová slupka.
Zdroj: Shutterstock

Na pár minut si přiložte na chodidlo banánovou slupku. Je to zdravotní zázrak

Slupku od ovoce či zeleniny bereme automaticky jako odpad. Tak to však být nemusí! Většina slupek má stejné množství vitaminů a minerálů jako samotný vnitřek. Nemusíte je konzumovat, ale dají se zdravotně využít i jinak. Například taková banánová slupka má na zdravotní neduhy přímo blahodárné účinky.

I když se banány nepěstují v České republice, našly si v našem jídelníčku své místo. Toto ovoce je totiž považováno za superpotravinu, jelikož v něm obsažené složky dokážou bojovat proti různým nemocem. Stejně tak je efektivní i banánová slupka, která až příliš často putuje rovnou do odpadkového koše. Tím tak ale vyhazujete účinnou zbraň s protiplísňovými, antibakteriálními a enzymatickými vlastnostmi. Změňte pohled na banánovou slupku a využívejte ji ve prospěch svého zdraví!

Co všechno obyčejná banánová slupka dokáže s vaším tělem, můžete zjistit z tohoto videa:

Banánová slupka vás zbaví bradavic

Kožní nemoci, především na chodidlech, mohou být často velmi bolestivé. Banánové slupky obsahují mimo jiné silné antioxidanty a enzymy, jež vás dokážou zbavit jednou pro vždy bradavic i kuřích ok. Z banánové slupky si vystřihněte kolečko o něco málo větší, než je vaše bradavice, a vnitřní stranou ji na ni položte. Slupku upevněte páskou a nechte působit přes noc. Postup opakujte denně, dokud bradavice zcela nezmizí. Neočekávejte však, že bradavice zmizí po třech kúrách. Chce to trpělivost, která vás dostane k zaručenému výsledku.

Banánové slupky obsahují 42 % draslíku, 3 % fosforu a dále i vápník, železo a hořčík. Jde tedy o skvělou kombinaci v péči o rostliny doma i na zahradě. Nastříhané banánové slupky můžete použít i na nevzhledné skrvny. Zdroj: shutterstock.com

Obklad na suché paty z banánových slupek

V banánové slupce se nachází vitaminy A, B, C a D, které jsou výborným léčivem na suchou a svědivou pokožku. Pokud jste ten typ člověka, který potřebuje různé krémy na nohy, aby se zbavil suchých pat, pak vyzkoušejte tuto přírodní cestu. Po celý jeden týden si na 30 minut denně přikládejte banánovou slupku na popraskané paty. Kůže bude opět hydratovaná a zdravá!

Uvolnění třísky pomocí slupky

Banánová slupka je skvělým pomocníkem také při zadření třísky, ať už na rukách, tak i na nohách. Pokud vám tříska nepůjde vytáhnout, vezměte si kousek banánové slupky, kterou na ni vnitřkem přiložte na 20 minut. Slupka kůži zjemní a třísku lehce posune směrem nahoru, díky čemuž půjde jednoduše vytáhnout.

Nejenže vám proti akné prospěje banány jíst, ale když si banánovou slupkou budete potírat obličej, pleť se zklidní a velice se sníží případné zarudnutí. Máte problémy s akné? Potírejte pokožku banánovou slupkou, která vás zarudnutí zbaví. Zdroj: shutterstock.com

Omlazovací banánová kúra

Začaly se vám objevovat na pleti jemné vrásky či linky? Pomoc naleznete v kuchyni v podobě banánových slupek! Lutein, který je v nich obsažen, dokáže efektivně zpomalovat stárnutí a sjednotit tak tón pleti. Přiložte si vnitřek banánové slupky na obličej a relaxujte po dobu 20-30 minut. Poté slupky vyhoďte, obličej opláchněte studenou vodou a usušte. Tuto půl hodinku si pro sebe dopřávejte každý den.

Zdroje: styl.instory.cz, zdravezdravi.cz, prozeny.blesk.cz

Akční letáky