Americká influencerka Elle McNamara rozpoutala velký rozruch, když na svém tiktokovém videu zveřejnila triky na omlazování pleti. „Když to budete dělat jako já, bude vaše pleť ve 33 letech vypadat o deset let mladší,“ slibovala kráska. A reakce? Přes dva miliony sledujících. Není divu, že většina žen a mužů chtěla být jako ona…

Autorka videa Beauty Bay poradí, jak pečovat o suchou pleť. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Fotka jako důkaz

McNamara totiž svou změnu pleti demonstrovala na fotografiích. Na jedné z nich byla coby dvacetiletá a na druhé se zvěčnila v současnosti a vzhled – až na nějaké drobné ochylky – byl téměř totožný. „Víte, co je na této metodě nejlepší? Neobsahuje žádný botox ani zásahy plastického chirurga,“ smála se žena a prozradila, že klíčem je pět pečujících kroků, které zahrnují hydratující mlhu, retinol, hydratační sérum, opalovací krém a dvojité večerní čištění pleti.

Olejová báze jako čistidlo

„Dřív jsem se o pleť starala špatně. Měla jsem spoustu pupínků, hlavně na čele. Tyto vřídky byly důkazem toho, že pokožka byla špinavá a póry ucpané,“ kaje se influencerka, která dává na čištění pokožky velký důraz. Zajímavé je, že k odličování nepoužívá klasické tampony nebo ubrousky, ale flanel! Místo micelární vody nebo mlék používá přípravky na olejové bázi, které pleť vyčistí, zvláční a zásobí živinami.

Odšpuntování pórů

„Jednou za čas si pleť napařte horkou vodou (případně můžete použít horký výluh z heřmánku). Teplá pára uvolní póry a nečistoty půjdou snadno pryč,“ radí influencerka. Zároveň dodává, že vodní pára má i zvláčňující efekt. Dodává pleti vláhu, kterou potřebuje, aby se na ní nevytvářely zbytečné vrásky, ucpané póry a černé tečky.

Používejte přípravky s retinolem

Tato látka působí doslova zázračně. Redukuje jemné linky, černé tečky a dokonce zlepšuje tón pleti. Nejenom, že retinol pleť zvláční, ale zároveň jí činí méně náchylnou k ucpávání.

Nakrémujte pleť

Influencerka Elle McNamara doporučuje používat pleťová séra dvakrát denně. „Zároveň nezapomeňte denně používat opalovací krém. Ochrání vaši pleť proti slunečním paprskům a zároveň ji zvláční. „Pokud se budete o svou pleť takto starat, uvidíte ten zázrak,“ slibuje influencerka. A spousta žen její pleťový rituál napodobuje na celém světě.

Související články

Zdroje: https://www.elle.com, https://vitalpoint.cz