Bolest hlavy je běžnou součástí života lidské populace. Existuje celá řada léků, které s ní umí zatočit. Pokud však patříte mezi ty, kteří neradi pilulky užívají, pak právě pro vás máme jiné rady, jak se bolesti hlavy zbavit. Vyzkoušejte akupresuru! Stačí zmáčknout ty správné body a můžete si výrazně ulevit.

Co je akupresura

Akupresura je ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí na bolest hlavy užívat žádné léky. Stačí vyvinout ten správný tlak na správné místo a i bez medikace bude pryč. Tato místa se nachází na vašem těle a my vám prozradíme, kde přesně je můžete najít.

Ruce

Bod ke stimulaci najdete na spojnici palce a ukazováčku. Když ho budete mačkat, nejen, že dojde ke zmírnění bolesti, ale umí ulevit i od nevolnosti, žaludečních problémů nebo závratí.

Ucho

Na uchu dokonce existují tři místa, která vás zbaví bolesti hlavy. První se nachází na ušním lalůčku. Když ho dostatečně stimulujete, uleví nejen od bolesti hlavy, ale také vaší pošramocené psychice a unavenému tělu. Navíc, jak jistě víte, když masírujete ušní lalůček na tom správném místě, objevíte i známou erotogenní zónu.

Druhé místo je v oblasti, kde je ucho spojeno s hlavou. Když zmáčknete toto místo, bolest hlavy bude během chvíle pryč. Toto místo stimulujte také v případě, že vám hučí v uších, nebo když trpíte infekcemi.

Třetí bod naleznete přímo uvnitř ucha, na kraji ušního boltce. Když se ho naučíte správně stimulovat, zmírní se nejen ve vaší hlavě napětí, ale uleví se i vašemu tělu. Také díky němu můžete regenerovat svaly.

Krk

Na krku najdete několik zajímavých bodů. Ke zmírnění bolesti hlavy stimulujte ten na jeho zadní části. Pomůže vám se také celkově uvolnit, když jste dlouhodobě vystresovaní a unavení.

Spánky

Vyviňte ten správný tlak na vaše spánky. Je jedno na jaký, funguje levý i pravý. Ideálně se zaměřte na oba, především pak, pokud vás hlava bolí hodně a často. Díky stimulaci spánků podpoříte krevní oběh a zamezíte tím bolesti hlavy. Stejně tak si pomůžete, když jste unavení a bez energie.

Čelo

Na čele existuje místo, kterému se říká třetí oko. Zde se nachází důležitý bod, který eliminuje bolest hlavy včetně migrén a zmírňuje napětí, které vaše tělo sužuje. Tento bod přerušovaně mačkejte a úleva by se měla dostavit za pár chvil.

Zdroje: www.svetkreativity.cz, www.shanti.cz, www.fyzioklinika.cz, www.netradicni-medicina.cz