Cvičení a diety s minimálním výsledkem

Hledáte-li odpovědi na otázky okolo hubnutí, můžete se na sociálních sítích a internetu ocitnout doslova ve smršti rádoby odpovědí na všechno, co vás trápí. Odpovědi jsou často polovičaté a mírně zavádějící. Vždy se proto informujte z více zdrojů a ideálně od odborníků, kteří po vás nechtějí zápis do kurzu, nenabízejí sestavení jídelníčku či jedinečný doplněk stravy, který vás zachrání.

Co je to tedy ten hormonální břišní tuk? Toto označení se odvíjí od zjištění, že za tloustnutím nejsou jen kalorie čili jejich příjem a výdej, ale na hubnutí či přibírání mají vliv také hormony.

To, že budete dřít v posilovně a cvičit každý den se sice odrazí na vaší figuře, ale vzhledem k vašemu snažení jen velmi málo, neadekvátně. Zdá se tedy, že cvičení nepomáhá a snad je i zbytečné. Není to ale docela pravda.

S hormonálním bříškem vám pomohou změny v životním stylu i jídelníčku. Tyto potraviny doporučuje kanál gaugegirltraining. Podívejte!

Zdroj: Youtube

Co ovlivňuje naše hormony?

Za balancováním hormonů čili insulinu, kortizolu, estrogenu a progesteronu, leptinu či ghrelinu je toho ale víc. Pokud nemáte problémy se štítnou žlázou, produkcí či citlivostí na insulin a podobně, pak je za hormonálními změnami nejen ženský životní cyklus, respektive stárnutí a menopauza, ale také životní styl. Hormonální bříško tedy vyžaduje podobně jako „obyčejná“ nadváha, změny v tom, jak se svým tělem i hlavou nakládáte.

Například produkce kortizolu čili stresového hormonu je silně spjata s hubnutím, a proto se také můžete vždy dočíst, že redukce váhy rozhodně souvisí nejen s jídelníčkem, pitným režimem, ale také s dostatečným a kvalitním spánkem i redukcí stresu. Pro vybalancování hladiny hormonů se doporučuje rozhodně také pravidelné cvičení.

5 znaků hormonálního břišního tuku

Obáváte se, že hormonální bříško je právě váš problém? Podívejte se, jestli také na sobě nepozorujete tyto nejčastější symptomy:

  • Tloustnete především v oblasti břicha, i když sledujete jídelníček a hodně se hýbete
  • Máte často chuť na sladké a honí vás mlsná
  • Pozorujte vlastní nervozitu a náladovost
  • Cítíte se být neustále pod tlakem a ve stresu
  • Máte problémy s usínáním a neustálou únavou

Podezření na hormonální nerovnováhu můžete také konzultovat s lékařem. Někdy je vhodné zahájit léčbu nebo můžete vyzkoušet různé bylinné přípravky, v každém případě je dobré změnit životní styl a snažit se dosáhnout harmonie organismu přirozenou cestou.

Související články

Zdroje: svetzeny.cz, prevention.com