Zdroje: www.santemagazine.fr, www.stob.cz

Hubnutí a menopauza

Hubnutí je nekonečné téma. Rozhodně pro ty, kteří musí bojovat sami se sebou a snaží se kila shodit. Není to jen tak, a když už se vám podaří zhubnout, udržet si váhu je neméně náročné. Další podpásovkou jsou hormonální změny, se kterými se musejí potýkat ženy v menopauze.

Projevy klimakteria mohou být různé a neobjevují se u všech ve stejné intenzitě. Nicméně v této době se mění nejen ukládání tuku, ale často dochází také k dalšímu tloustnutí, aniž by se nějak dramaticky změnil životní styl a jídelníček.

Co s tím? Nabírání na svalové hmotě je mnohem náročnější než dříve, což však neznamená, že je pohyb zbytečný. Ba naopak. Najděte si pohyb, který vás baví. Jezte střídmě a snažte se příliš netrápit. Výdrž a pomalé hubnutí jsou důležitější než rychlé změny na váze. Ideální rychlost je zhruba půl až jedno kilo týdně.

Pokud jde o hubnutí během nebo po menopauze dvojnásob, hodí se jakákoli pomoc. Bylinky nedělají zázraky, ale to, že pomáhají, je jistá věc, a proto rozhodně vyzkoušejte ty, které vám voní i chutnají. Ne každému vyhovují, ale rozhodně je vhodné zařadit bylinné čaje do své diety.

Iveta Zvířecí radí, jak použít bylinky na hubnutí a poví vám také, které to jsou:

Zdroj: Youtube

Bylinky na hubnutí z českých luk a pasek

Které české bylinky vám pomohou zrychlit metabolismus a regulují také hormonální hladinu, která je u žen po 50 nestálá?

Šípek

Je to například šípek, který je bohatý na vitamin C, ale také na další antioxidanty či vlákninu. Podporuje imunitu i trávení, obsahuje látky, které mohou podpořit odbourání tuků.

Kopřiva

Klasikou a tou nejobyčejnější plevelnou rostlinou, které je všude spousta, je kopřiva. Je pro lidské zdraví důležitá z mnoha ohledů, a to díky obsahu vitaminů i minerálů, z nichž jde především o železo a vápník.

Mateřídouška

A která další bylinka by neměla upadnout v zapomnění? V neposlední řadě je to také mateřídouška, která je v podstatě sladčeji vonícím tymiánem. I mateřídouška umí regulovat hormonální nerovnováhu, zlepšuje metabolismus i trávení.

Koření, které máte také doma

Také skořice může pomoci, ale problematická může být její výhřevnost. Roztahuje totiž vlásečnice a dobře prokrvuje studené nohy a ruce. Nicméně ženám trpícím návaly horka nemusí vyhovovat. Co se týče hubnutí, je velmi přínosná, protože reguluje hladinu krevních cukrů, která souvisí také s hladem nebo chutí na něco dobrého.

Související články